Od kogo uczyć się reguł elektromobilności?

07-09-2018, 15:33

Polska powinna uczyć się elektromobilności od państw, które bardzo dużo osiągnęły oraz popełniły błędy w tej dziedzinie. Takim państwem jest choćby Wielka Brytania. O ostatnich zmianach tam wprowadzonych opowiada ekspert.

W krajach takich, jak Wielka Brytania czy Norwegia, prawodawstwo zmienia się często, odpowiadając na oczekiwania rynku. Co kilka miesięcy pojawiają się zmiany, które wspierają elektromobilność oraz szeroko pojętą motoryzację.

W Wielkiej Brytanii kilka dni temu zostało zaimplementowane nowe prawo, które nakazuje instalację punktu do ładowania aut na stacji benzynowej. Dodatkowo inwestuje się tam w ładowanie indukcyjne – nie tylko z danego punktu. Cały czas ma się na uwadze przyszłość Programy typu „Vehicle to Grid”, pozwalają stworzyć z samochodu stację magazynową, gdzie bateria może stać się elementem bilansowania sieci elektroenergetycznej.

Mając na uwadze elektromobilność, należy patrzeć kilka kroków w przód – ucząc się na przykładach, które są już dostępne w innych krajach.

Wypowiedź: Maciej Mazur, dyrektor zarządzający w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych dla eNewsroom.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy