O tytuł wynalazku roku zawalczy 6 projektów

12-12-2011, 08:50

Nowoczesne technologie i zrównoważony rozwój dominują wśród koncepcji nadesłanych przez młodych wynalazców, naukowców i studentów w ramach I edycji konkursu "Wynalazek roku". Sześć najciekawszych projektów zostało zakwalifikowanych do finału i zostanie zaprezentowanych przed jury. Zwycięzcę poznamy 28 grudnia 2011 r.

Autorzy prac, które zakwalifikowały się do finałowego etapu, przedstawią swoje projekty przed komisją konkursową 15 grudnia 2011. Każdy z finalistów otrzyma 5 minut na prezentację pomysłu. W gronie jury znajdą się przedstawiciele Politechniki Poznańskiej, firmy Komputronik - Partnera Konsorcjum Marki Poznań oraz Miasta Poznania.

Najciekawsza koncepcja zostanie uhonorowana tytułem „Wynalazek roku” oraz wyróżniona nagrodą finansową wartości 6 tys. złotych. Dodatkowo autor najlepszego pomysłu otrzyma nagrodę ufundowaną przez firmę Komputronik.

Czytaj też: Sean Parker: Jest zbyt wiele startupów i inwestorów

Finałowe projekty to:

  • Trip-Trop.pl - portal internetowy łączący gry miejskie z aplikacjami na telefon komórkowy;
  • Helikoidalny filtr akustyczny do tłumienia hałasu w instalacjach kominowych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;
  • Od produktu odpadowego do żywności prozdrowotnej - pieczywo żytnie na zakwasie wzbogacone o suszone młóto pomidorowe;
  • Gra w czerwone - nietypowa gra przeznaczona dla przechodniów, uprzyjemniająca oczekiwanie na zielone światło;
  • Aplikacja Art4Europe - aplikacja na telefon komórkowy działająca w oparciu o technologię rozpoznawania zdjęć; rozwiązanie umożliwia pobieranie informacji o dziełach sztuki;
  • Fibaro - system do zdalnego zarządzania instalacjami zamontowanymi w mieszkaniu (np. roletami) wykorzystujący bezprzewodową technologię Z-wave.

Poznań know how workshops, w ramach którego prowadzony jest konkurs, to cykl warsztatów i spotkań przedstawicieli nauki, kultury i sztuki realizowanych w Poznaniu. Zajęcia prowadzone przez branżowych ekspertów mają być okazją do poszerzania wiedzy i rozwijania posiadanych umiejętności. Projekt skierowany jest do osób z całej Polski.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin znajdują się pod adresem: www.workshops.poznan.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy