O iluminacjach stworzonych na 100. rocznicę odzyskania niepodległości od strony technicznej

15-11-2018, 07:26

Światowe trendy pokazują, że iluminacja efektowa coraz częściej staje się nieodłącznym elementem budynków i atrakcji turystycznych. W setną rocznicę odzyskania niepodległości, obiekty na całym świecie zabłysły barwami Polski, dzięki właśnie tego typu instalacjom.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W bieli i czerwieni prezentował się najwyższy budynek świata - Burj Khalifa zlokalizowany w Dubaju, a także reprezentacyjne obiekty architektoniczne zlokalizowane w wielu innych miastach m.in w Budapeszcie, Ostrawie, Pradze, Zagrzebiu, Helsinkach czy Santiago de Chile. 

W Polsce przykładem iluminacji efektowej którą mieliśmy okazję obserwować podczas 100. rocznicy odzyskania niepodległości, był system zainstalowany do oświetlenia budynku Ministerstwa Infrastruktury, zlokalizowanego przy ulicy Tytusa Chałubińskiego 4/6 w Warszawie. Radosław Zacheja, prezes zarządu firmy Bright Lights, odpowiedzialnej za stworzenie projektu, poinformował, że rozwiązanie zastosowane w tym przypadku zapewniają oświetlenie fasady barwami z palety RGBW oraz wyświetlenie na fasadzie symbolu za pomocą wielkoformatowego tzw. projektora gobo. Zastosowane urządzenie wyposażone jest w szereg różnych przesłon i elementów optycznych, które umożliwiają tworzenie różnorodnych dynamicznych efektów, między innymi animacji. W przypadku obchodów Święta Niepodległości był to kontur białego orła na czerwonym tle.

Źródło: Bright LightSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.