NTT Docomo będzie tworzył układy wspólnie z Samsungiem

27-12-2011, 11:16

Największy japoński operator mobilny poinformował we wtorek o nawiązaniu współpracy z Samsungiem. Jest to kolejny krok wykonany, by uniezależnić się od Qualcommu.

Nawet 5,8 miliona dolarów może kosztować stworzenie Docomo dodatkowej fabryki, gdzie rozwijane będą układy cyfrowe przeznaczone dla urządzeń mobilnych - poinformowała agencja Reuters.

Czytaj także: Samsung znacznie wyprzedza firmę Apple w Australii

Spółkę NTT Docomo i Samsunga wesprą również NEC, Panasonic oraz Fujitsu. Według analityków tego typu krok pozwoli firmom bardziej uniezależnić się od dostaw Qualcommu, który obecnie zdecydowanie zdominował rynek półprzewodników wykorzystywanych w smartfonach.

Warto przypomnieć, że również w tym tygodniu Samsung poinformował o wykupieniu udziałów Sony w oddziale zajmującym się produkcją paneli LCD. Według wstępnych informacji południowokoreański gigant będzie musiał zapłacić za taki krok około 940 milionów dolarów.

Obecnie Samsung jest największym producentem smartfonów na świecie, z odnoszącą bardzo duże sukcesy linią Galaxy. Firma radzi sobie również bardzo dobrze na rynku telewizorów, który Sony przyniósł w tym roku straty na poziomie niemal 2,2 miliarda dolarów.

Czytaj także: Sony sprzedało swój oddział LCD


Źródło: NTT Docomo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy