Nowy zespół badawczy opracuje strategię ochrony przed cyberatakami

27-06-2019, 18:54

W skład nowej jednostki - Tactical Defence Unit - wchodzą badacze i analitycy, którzy zajmą się tworzeniem strategii cyberbezpieczeństwa. Praca zespołu ma zapewnić rozwój produktów i usług w tempie szybszym, niż ewolucja zagrożeń.

Na czele Tactical Defence Unit stanęła wiceprezes F-Secure, Christine Bejerasco. Wcześniej kierowała ona działem badań i rozwoju w dziedzinie bezpieczeństwa konsumenckich komputerów stacjonarnych. Nowy zespół ma opracowywać mechanizmy zapobiegania i ochrony przed obecnymi oraz przyszłymi zagrożeniami.

Obszar działania grupy Bejerasco nazywa Strefą Złotowłosej, ponieważ pomaga zaspokoić długo- i krótkoterminowe potrzeby z zakresu cyberbezpieczeństwa użytkowników prywatnych oraz firm.

Od momentu napisania pierwszego wirusa komputerowego w 1986 roku cyberzagrożenia znacznie się rozwinęły. Jeszcze na początku XXI wieku liczba złośliwych plików i programów liczona była w dziesiątkach lub setkach rocznie. Dzisiaj systemy bezpieczeństwa analizują setki tysięcy próbek złośliwego oprogramowania dziennie.

Christine Bejerasco informuje, że działania Tactical Defence Unit koncentrują się na zrozumieniu krajobrazu zagrożeń. Stale prowadzone są badania, które mają na celu odkrywanie słabych punktów przestępców i budowanie mechanizmów zapobiegania oraz wykrywania cyberataków, bez polegania na ciągłych aktualizacjach. 

Źródło: F-Secure


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy