Nowy, wodoodporny papier fotograficzny HP Premium Plus Photo Paper

Artykuł sponsorowany 25-07-2011, 10:05

HP wprowadza do urządzeń drukujących nowy, wodoodporny papier fotograficzny HP Premium Plus Photo Paper. W porównaniu z dostępnymi dotąd papierami fotograficznymi, gramatura HP Premium Plus Photo Paper została powiększona z 280 g/m2 do 300 g/m2, dzięki czemu nowy papier fotograficzny HP jest bardziej wytrzymały, odporniejszy na uszkodzenia i lepszej jakości. W procesie wytwarzania HP Premium Plus Photo Paper firma HP wykorzystała dodatkowo innowacyjną technologię, która generuje porowatą powłokę, zabezpieczającą wydruki zdjęć nie tylko przed blaknięciem na skutek światła, ale też przed dużą wilgocią i przypadkowymi zadrapaniami.

W porównaniu z dostępnymi dotąd papierami fotograficznymi, gramatura HP Premium Plus Photo Paper została powiększona z 280 g/m2 do 300 g/m2, dzięki czemu nowy papier fotograficzny HP jest bardziej wytrzymały, odporniejszy na uszkodzenia i lepszej jakości. W procesie wytwarzania  HP Premium Plus Photo Paper firma HP wykorzystała dodatkowo innowacyjną technologię, która generuje porowatą powłokę, zabezpieczającą wydruki zdjęć nie tylko przed blaknięciem na skutek światła, ale też przed dużą wilgocią i przypadkowymi zadrapaniami.

Dla pasjonatów fotografii, jak i osób, które chwytają aparaty sporadycznie, np. w czasie wakacji, to bardzo dobra wiadomość. Do niedawna standardem było wywoływanie zdjęć w zakładach fotograficznych, co wymagało nie tylko poświęcenia dodatkowego czasu na odebranie odbitek, ale też uiszczenia za to wcale niemałych opłat. Efektem były pączkujące na pulpitach komputerów foldery z setkami zdjęć, które nigdy nie doczekały się wywołania.

Dynamiczny rozwój technologii przetwarzania obrazu i druku HP stworzył jednak realną alternatywę. Ponad 63 proc. badanych przez ARC Opinie i Rynek korzysta w domu z urządzeń drukujących do wydrukowania nie tylko dokumentów tekstowych, ale też zdjęć 1. Ten trend powinien się nasilać.System druku oparty o urządzenia drukujące z serii HP Photosmart, oryginalne tusze HP oraz papier fotograficzny HP Premium Plus Photo Paper generuje profesjonalne wydruki zdjęć, będąc przy tym o 30-50 proc. wydajniejszy niż rozwiązania, wykorzystujące w tym celu zamienniki 2

Oryginalne tusze HP umożliwiają wszakże odtworzenie prawie 73 milionów kolorów, które wydrukowane na HP Premium Plus Photo Paper, niezależnie od tego czy jest to format A5 czy A4, nie tracą swojej wyrazistości i oryginalności przez kilka pokoleń. Dodatkowym atutem nowego papieru fotograficznego HP jest także wysoki wskaźnik białości CIE na poziomie 100 proc.     

W segmencie papierów fotograficznych to bardzo dobry wynik, zapewnia wszakże równomierne rozłożenie kolorów na całej powierzchni  i – w zależności od projektu fotograficznego - wyraźne kontrasty lub płynne przechodzenie między odcieniami. Efekty widoczne są bardzo szybko, nie trzeba też długo czekać aż krople tuszu HP wyschną.

HP Premium Plus Photo Paper nie tylko skutecznie konserwuje żywotność kolorów na kilka pokoleń, ale też (pod wpływem ciśnienia kapilarnego) wielokrotnie szybciej zasysa mikroskopijne krople tuszu, które przed wilgocią i przypadkowymi zadrapaniami chroni nie wykorzystywany dotąd pigment ceramiczny.

W technologii wytwarzania papieru fotograficznego to jakościowa zmiana. Dotychczas na rynku dominowały arkusze o powłoce pęczniejącej, wykonanej z naturalnych lub syntetycznych polimerów, które, choć są również bardzo odporne na blaknięcie, to nie zapewniają tak szybkiego procesu schnięcia i nie są tak odporne na wilgoć.

Istotną różnicą między HP Premium Plus Photo Paper, a papierem fotograficznym o powłoce pęczniejącej jest także inna gama dedykowanych urządzeń drukujących. O ile papier pęczniejący najlepiej współpracuje z tuszami barwnikowymi (wykorzystywanymi zwykle w starszych modelach drukarek), o tyle papier fotograficzny HP o powłoce porowatej jest kompatybilny z drukarkami atramentowymi zarówno barwnikowymi, jak i pigmentowymi (nie tylko dostarczanymi przez HP).

 

1 ARC Opinie i Rynek, "Materiały eksploatacyjne do drukarek" – raport z badania ilościowego B2C dla Hewlett-Packard Polska, czerwiec 2008 r.

2 PC Format, "Atrament w dobrej cenie", 01.05.2011. Redakcja PC Format przetetsowała tusze HP 21 Xl I HP 22 XL, porównując wydajność i jakość z zamiennikami oferowanymi przez BlackPoint, TB Print  i ActiveJet. W artykule podsumowującym testy porównawcze poinformowano, że tusze HP wykorzystane przy kolorowych wydrukach są o 30-50 proc. wydajniejsze niż zamienniki. Testy przeprowadzono zgodnie z normą ISO/IEC 24712  


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tuszetag konkursy DItag HP Polskatag drukarki
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: