Nowy iPhone przesyła więcej danych

08-01-2012, 19:29

Nowy iPhone 4S może wykorzystywać nawet dwukrotnie więcej transferu mobilnego, niż poprzednia wersja urządzenia - poinformowała firma Ariesto.

Według Ariesto posiadacze smartfona iPhone 4S wymieniają z jego pomocą aż o 275% danych więcej, niż w przypadku urządzenia iPhone 3G. Warto zauważyć, że w większości odpowiedzialne są za to dodatkowe usługi.

Czytaj także: Tajwańczycy pokochali smartfony

Równie ciekawie wygląda zestawienie smartfonów oznaczonych jako "4" oraz "4S". Posiadacze tego ostatniego pobierają - zdaniem Ariesto - dwukrotnie więcej danych na swoje urządzenia, niż w przypadku starszego modelu. Okazuje się jednak, że wynik ten może być nieco wyolbrzymiony.

Jak zauważa TheNextWeb, dane dotyczące użycia mobilnego transferu iPhone'a 4 pochodzą z 2010 roku, gdy usługi mobilne były znacznie mniej popularniejsze niż obecnie. Według Ariesto to asystent Siri odpowiedzialny jest za dodatkowy ruch, a w przypadku starszych urządzeń również obsługa iCloud generuje znaczną ilość danych, które telefon wymienia w tle.

Warto przypomnieć, że niedawno "oficjalne" wydanie Siri pojawiło się również w Android Markecie. Jak się jednak okazało, wyszukiwarkowemu gigantowi nie spodobało się tego typu rozwiązanie, które dodatkowo naruszało prawa autorskie firmy Apple. Całość została niezwykle szybko usunięta ze sklepu firmy Google, a razem z nią wszystkie inne aplikacje dewelopera, który ją przesłał.

Czytaj także: Apple zapłaci za porozumienie patentowe


Źródło: Ariesto, TheNextWeb, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy