Nowy fundusz wesprze rozwój startupów z grupy HRTech i EduTech

08-05-2019, 17:19

Na rynku wystartował Pracuj Ventures. To pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w regionie CEE corporate innovation funds, który koncentruje się na inwestowaniu w młode firmy zajmujące się technologiami wspierającymi HR oraz learning & development. W ciągu 3 lat fundusz planuje dokonać kilkunastu inwestycji.

Misją Pracuj Ventures jest wsparcie innowacyjnych projektów działających na rynku cyfrowego HR. Fundusz zamierza inwestować przede wszystkim w firmy na wczesnym etapie rozwoju, które znalazły pierwszych komercyjnych klientów.

Partnerami zarządzającymi funduszem są Maciej Noga oraz Paweł Leks - współzałożyciele Grupy Pracuj. Obaj posiadają doświadczenie w roli inwestorów oraz ekspertów rynku cyfrowego HR, wspierających projekty m.in. Pracuj.pl, Rabota.ua, eRecruiter, Coders Lab, Beamery i Fitqbe. Środki do dyspozycji funduszu pochodzą od Grupy Pracuj, części jej udziałowców oraz partnerów zarządzających Pracuj Ventures.

Pracuj Ventures, podobnie jak większość funduszy typu corporate innovation, jest podmiotem niezależnym od Grupy Pracuj. Pracuje ze spółkami na takich samych zasadach jak fundusze venture capital, z tą różnicą, że oferuje dostęp do wiedzy i doświadczeń lidera rynku cyfrowego HR. Firmy, w które fundusz inwestuje mogą, ale nie muszą w przyszłości stać się częścią Grupy Pracuj. Mniejszościowe udziały obejmowane przez Pracuj Ventures gwarantują startupom zachowanie niezależności, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału wsparcia oferowanego przez Fundusz.

Powstały podmiot, będzie inwestował w innowacyjne przedsiębiorstwa HRTech i EduTech od 500 tysięcy do 2 milionów złotych. W ciągu najbliższych 3 lat zamierza wesprzeć ok. 10-12 firm. Pracuj Ventures nie ma z góry określonej puli środków, które zostaną zainwestowane w ciągu najbliższych lat. Będzie to uzależnione od liczby ciekawych projektów. Podmiot działa na zasadach komercyjnych, ale jego celem jest rozwój rynku i wspieranie cennych inicjatyw, a nie jedynie zwrot z inwestycji.

Pierwszą spółką, w którą zainwestowało jest platforma do zarządzania czasem pracy. Kadromierz optymalizuje proces planowania, rejestracji i ewidencji czasu pracy, przy  wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Rozwiązanie jest skierowane głównie do podmiotów z branży HoReCa, handlu i produkcji, ale z powodzeniem sprawdza się również w innych sektorach.

Źródło: Grupa Pracuj


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031