Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowe, lżejsze GG już dostępne

16-02-2012, 21:06

Komunikator, z którego korzysta ponad 6 milionów użytkowników miesięcznie, jest od dzisiaj dostępny w nowym wydaniu, w wersji testowej na systemy Windows i Mac OS. Użytkownicy mogą korzystać rozmów wideo przez WWW czy archiwum online.

Począwszy od tej wersji, komunikator zrywa z numeracją. Nazywa się po prostu GG. O zmianach, jakie czekają polski komunikator, informowaliśmy w Dzienniku Internautów już kilkukrotnie.

- GG w najnowszej odsłonie jest proste w obsłudze, przejrzyste, przyjazne dla użytkownika i przede wszystkim umożliwia łatwe dopasowanie. To jeden z głównych celów, jaki sobie postawiliśmy, tworząc nowe GG właściwie od podstaw - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu, który objął stery GG Network S.A. rok temu. - Jesteśmy pewni, że sprawi ono wiele radości i przede wszystkim satysfakcji milionom użytkowników. Zachęcamy do logowania i testowania.

Nowe GG
fot. GG - Nowe GG
Dostępna od dzisiaj wersja wnosi najważniejsze zmiany w historii rozwoju aplikacji. GG zgodnie z zapowiedziami powróciło w wyglądzie do swojej prostej obsługi - w nowym komunikatorze można ustawić zarówno minimalistyczny wygląd, jak rozbudować go o kolejne zakładki, funkcje, awatary i opisy. Dostępne są emotki (buźki), statusy dostępności, jak i możliwość zmiany kolorów aplikacji - od stonowanego przez wygląd starszej wersji GG 6.1 po różowy motyw.

Użytkownicy mogą testować nie tylko aplikację instalowaną w komputerze, ale i GG w wersji na przeglądarkę WWW (zastąpi ono dotychczasowe Web Gadu-Gadu). Nowa wersja przeglądarkowa dostępna jest pod adresem beta.gg.pl - należy zalogować się swoim numerem.

Wśród praktycznych nowości platformy GG jest archiwum online rozmów i przesyłanych plików. Użytkownik ma zawsze dostęp do swojej historii, bez względu na to, czy korzysta w danej chwili z wersji GG na komputer, przeglądarkę czy w komórce. Archiwum online ma być sposobem na szybkie dotarcie do kontaktu czy poszukiwanego filmu, linku, zdjęcia, którymi dzieliliśmy się ze znajomymi.

Czytaj też: Kolejny numer GG trafia do Owsiaka

Duża wygodą i nowością w GG ma być dostępność - rozmowa tekstowa ze znajomym rozpoczęta na komputerze może być kontynuowana w dowolnym momencie w wersji mobilnej GG w komórce czy choćby w wersji przeglądarkowej. To samo dotyczy kontynuacji gry ze znajomym, np. w warcaby - rozgrywka może być prowadzona z dowolnego miejsca, wystarczy zalogować się swoim numerem GG, aby wykonać ruch.

Nowe GG - rozmowy wideo i gry
fot. GG - Nowe GG - rozmowy wideo i gry
GG wprowadza nowe zasady we wzajemnych kontaktach. "Rewolucją" ma być zapraszanie do kontaktu. To duża zmiana w społeczności GG. Dzięki niej mamy możliwość kontroli nad tym, kto ma nas na swojej liście kontaktów i jakie informacje o nas upubliczniamy innym. Zwolennikom tradycyjnego podejścia do GG pozostawiono jednak możliwość korzystania z komunikatora w sposób dotychczasowy, bez wysyłania zaproszeń.

W najbliższych dniach zostaną udostępnione testowe mobilne wersje GG, które zostały w możliwie najwierniejszy sposób, z uwagi na specyfikę urządzeń przenośnych, zintegrowane i dopasowane do wersji GG na komputer i przeglądarkę.

Aby rozpocząć testy nowego GG, należy dokonać jednorazowo tzw. migracji - uzupełnienia własnych danych. Nastąpi to przy pierwszym logowaniu w nowym serwisie lub aplikacji GG. Pełne dane potrzebne są do późniejszego łatwego odzyskiwania hasła, jak i odpowiedniego sprofilowania usług w powszechnie już stosowanym modelu w internecie; producent wymaga także, dla bezpieczeństwa, podania nowego, silnego hasła do numeru GG oraz zaakceptowania regulaminu. Aby wykorzystać pełnię możliwości nowej platformy, należy kontaktować się ze znajomymi już pomiędzy numerami GG „po migracji” i w ramach nowych wersji (w przypadku wersji na komputer).

Nowe GG aktualizuje się automatycznie. Program można pobierać też ze strony: beta.gg.pl/info


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *