Nowe inwestycje w elektromobilność

18-06-2019, 21:10

UNIMOT S.A., niezależny importer paliw ciekłych i gazowych obejmie udziały w spółce Green Electricity sp. z o.o., operatorze platformy blinkee.city, która w Polsce i Europie oferuje usługi wynajmu elektrycznych skuterów i hulajnóg. Kwota inwestycji to maksymalnie 9,5 mln zł. Obejmie zakupione udziały oraz udostępnienie dodatkowego finansowania dla Green Electricity w zależności od potrzeb.

Marcin Maliszewski, CEO i współzałożyciel blinkee.city, zaznacza, że ideą marki było stworzenie alternatywnego środka transportu indywidualnego, który pozwalałaby użytkownikom na efektywne przemieszczanie się po mieście, bez względu na korki. Rozwiązanie miało być innowacyjne, łatwo dostępne oraz przyjazne środowisku. Padło na wprowadzenie usługi wynajmu skuterów elektrycznych na minuty, w myśl idei sharing economy, która wciąż rośnie w siłę. Obecnie 1500 pojazdów elektrycznych firmy jeździ po 22 miastach w 6 krajach Unii Europejskiej.

W ramach uzgodnionej współpracy, firmy planują wykorzystać także sieć stacji AVIA jako centrum obsługi elektromobilności w mniejszych miastach. Adam Sikorski z firmy UNIMOT uważa, że doświadczenie związane z rozwojem sieci pozwoli zaoferować pakiet franczyzowy platformy blinkee.city w Polsce oraz innych krajach europejskich. Działania są obecnie w fazie planowania. W Polsce sieć AVIA liczy już niemal 50 stacji. W całej Europie jest ponad 3 tys. stacji pod tym szyldem.

Współczesny rynek motoryzacyjny rozwija się stopniowo w kierunku pojazdów elektrycznych oraz usług związanych z wynajmem i współdzieleniem tego typu pojazdów. Kraje inwestują w rozwijanie transportu niskoemisyjnego, m.in. ze względu na informacje o globalnym zanieczyszczeniu środowiska. W Europie przoduje pod tym względem Norwegia, w której w 2018 r. co trzeci kupiony samochód był elektryczny. W Polsce największą popularność zdobywają jednoślady elektryczne – skutery i hulajnogi, które z powodzeniem uzupełniają system nowoczesnej komunikacji miejskiej.

Źródło: UNIMOT S.A.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy