Nowe Call of Duty zarobiło 400 mln dol. w dobę

13-11-2011, 08:36

Gra pobiła dotychczasowy rekord, ustanowiony zresztą przez poprzednią wersję tego samego tytułu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W informacji prasowej Activision Publishing poinformowało, że udostępnione w piątek "Call of Duty: Modern Warfare 3" po raz kolejny pobiło rekord popularności i zainteresowało miliony graczy. Warto podkreślić, że na razie tytuł dostępny jest tylko w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: Włamywacze uzyskali dostęp do bazy danych Steama

MW3 przyniosło Activision ponad 400 milionów dolarów wyłącznie w pierwszych 24 godzinach sprzedaży. Szacuje się, że na zakup tytułu w pierwszej dobie po udostępnieniu zdecydowało się około 6,5 miliona graczy.

To bez wątpienia sukces, który jeszcze wyraźniej widać, gdy weźmiemy pod uwagę popularność wcześniejszych wydań Call of Duty. Poprzednie "Call of Duty: Black Ops" zarobiło w dobę 360 milionów dolarów, natomiast starsze "Call of Duty: Modern Warfare 2" - 310 milionów.

- Nie było w historii rozrywki żadnej serii, która biłaby rekordy popularności trzy lata z rzędu - chwali się Bobby Kotick szefujący Activision. Do tej pory porównywalnym sukcesem cieszyły się wyłącznie tytuły "Władca pierścieni" oraz "Gwiezdne Wojny". Zdaniem Hirshberga "Call of Duty" to już nie tylko gra, ale "duża część krajobrazu popkultury". Warto przy okazji przypomnieć, że polski "Wiedźmin 2", który zyskał międzynarodową popularność, zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych na początku 2012 roku.

Czytaj także: Sprzedał dane 65 tys. internetowych graczy


Źródło: Call of Duty


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.