Nowa Opera dla Androida bardzo pozytywnie zaskakuje

05-03-2013, 17:38

Chrome przebojem zawojowało rynek przeglądarek internetowych, jednak Opera pokazuje, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Nowe wydanie Opera Beta dla Androida jest bardzo obiecujące.

Opera udostępniła pierwszą wersję swojej mobilnej przeglądarki opartą o silnik WebKit, która przeznaczona jest dla użytkowników Androida. Choć jako wierny fan Chrome'a podszedłem do konkurencyjnej aplikacji z dużym dystansem, liczba naprawdę użytecznych funkcji bardzo mnie zaskoczyła.

Oszczędzi mobilny transfer

Sonda
Korzystasz z przeglądarki na smartfonie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tak naprawdę Opera Beta dla Androida to przede wszystkim dziedzictwo po wcześniejszych produktach spółki. Jedną z najbardziej wyróżniających się funkcji jest "tryb terenowy", który umożliwia oszczędzenie nieco mobilnego transferu. Całość znana również jako "tryb Turbo" przesyła odwiedzane przez nas strony, wykorzystując dodatkowy serwer pośredniczący, gdzie kompresowane są na przykład grafiki. Podczas krótkich testów przeglądarka w moim przypadku zdołała ograniczyć transfer mobilny o kilkadziesiąt procent.

Inna funkcja rzucająca się od razu w oczy to możliwość szybkiego odkrywania nowych informacji. Wystarczy przejść na zakładkę "Odkryj" w oknie głównym programu, by zaprezentowane zostały nam najświeższe informacje z wybranych kategorii. Nie trzeba się więc w tym przypadku podpierać zewnętrznymi agregatorami treści.

Pozostałe rozwiązania wydają się już właściwie standardem. Pasek adresu połączony z wyszukiwarką czy możliwość szybkiego wybierania najczęściej odwiedzanych stron - tych funkcji po prostu nie mogło zabraknąć. Jak na wersję Beta przystało, wciąż łatwo znaleźć jeszcze niedocięcia, jednak pomimo tego nowa Opera prezentuje się bardzo okazale.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930