Nowa inwestycja IQ Partners w sektorze finansowym

18-04-2012, 19:31

Za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Ventures Hub, IQ Partners objął udziały w startupowym projekcie o nazwie Moneyzoom.pl. Nowo utworzona spółka Moneyzoom S.A. jest 53 inwestycją w obecnym portfelu IQ Partners.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Moneyzoom jest aplikacją do zarządzania domowym budżetem (PFM - Personal Finance Management). Rozwiązanie skierowane jest do osób, które chcą samodzielnie podejmować decyzje i działać w celu poprawy finansów osobistych. W ramach projektu Moneyzoom rozwijana jest internetowa porównywarka produktów finansowych, za pomocą której można wybrać najlepsze oferty z wielu instytucji finansowych w Polsce. W tym samym serwisie prowadzona jest również poradnia finansowa ze wskazówkami na temat tego, jak efektywnie zarządzać swoimi finansami oraz generować oszczędności.

Moneyzoom
fot. Moneyzoom - Moneyzoom
Moneyzoom dostępny jest obecnie online oraz jako aplikacja na iPhone'a. W najbliższych tygodniach uruchomione zostaną wersje Moneyzoom na systemy Android oraz Windows Phone 7, a także na iPad. Moneyzoom posiada ponad 20 000 aktywnych użytkowników.

- Zainwestowane przez IQ Partners pieniądze mamy zamiar przeznaczyć przede wszystkim na rozwój technologiczny naszej platformy i rozszerzenie funkcjonalności aplikacji Moneyzoom. Idąc za najnowszymi trendami, stawiamy na rozwiązania mobilne - tłumaczy Maciej Prostak, pomysłodawca Moneyzoom i prezes zarządu spółki Moneyzoom S.A.

Do końca 2012 roku spółka chce posiadać co najmniej 150 000 zarejestrowanych kont w aplikacji i pozostać liderem Personal Finance w systemach mobilnych w Polsce przy jednoczesnym założeniu dalszej ekspansji na kolejne rynki.

Czytaj też: iFIN24- serwis do zarządzania finansami osobistymi

- Moneyzoom wpisał dwa trendy w jedno innowacyjne rozwiązanie technologiczne, a wokół projektu zgromadzony został zespół prawdziwych ekspertów z różnych branż, jak kierujący firmą Maciej Prostak i Andrzej Chmiel czy wspierający projekt, członek Rady Nadzorczej spółki, Konrad Korobowicz (wieloletni prezes Inteligo oraz eCard Polska). To wszystko w połączeniu z naszym finansowaniem gwarantuje bardzo dobry start - komentuje Maciej Hazubski, prezes IQ Partners S.A.

Moneyzoom jest 53 projektem w obecnym portfelu inwestycyjnym funduszu IQ Partners S.A., który - za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Ventures Hub Sp. z o.o. - objął 49% udziałów w nowo utworzonej spółce Moneyzoom S.A.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.