Novell: więcej aplikacji dla iPhone dzięki .NET

16-09-2009, 11:59

MonoTouch 1.0, rozwiązanie do tworzenia aplikacji dla iPhone'a z użyciem środowiska programistycznego Microsoft .NET, jest już dostępne. Rozwiązanie opracowano w ramach projektu Mono, inicjatywy open source sponsorowanej przez Novella.

MonoTouch 1.0 pozwala na tworzenie aplikacji dla urządzeń iPhone i iPod Touch z użyciem środowiska programistycznego Microsoft .NET, w tym C# oraz innych języków programowania wchodzących w skład .NET. Do tej pory aplikacje dla iPhone'a tworzone były za pomocą C oraz Objective-C.

Popularność urządzeń iPhone i iPod Touch spowodowała powstanie wielkiego zapotrzebowania na aplikacje dla tych urządzeń. Rozwiązanie opracowane w ramach inicjatywy open source sponsorowanej przez Novella otwiera przed niezależnymi twórcami i dostawcami oprogramowania .NET ogromny rynek, pozwala też firmowym informatykom i działom IT wdrażać własne aplikacje w nowym środowisku mobilnym.

MonoTouch to pakiet zawierający zestaw kompilatorów, bibliotek i narzędzi zapewniających integrację z oprogramowaniem Apple iPhone SDK. Zawarte są w nim też biblioteki klas bazowych Microsoft .NET, a także zarządzane biblioteki umożliwiające korzystanie z rodzimych interfejsów programistycznych iPhone'a oraz kompilator krzyżowy, pozwalający przetwarzać pliki wykonywalne i biblioteki .NET bezpośrednio w rodzime aplikacje, udostępniane za pośrednictwem sklepu Apple Apps Store lub wdrażane przez korporacyjnych użytkowników urządzeń iPhone.

Oprócz tego integracja z Xcode umożliwia twórcom oprogramowania testowanie go na urządzeniach bądź symulatorze Apple iPhone przed udostępnieniem w Apple Apps Store.

Wersje MonoTouch Personal i Enterprise są obecnie dostępne za pośrednictwem witryny shop.novell.com.

Cena MonoTouch Enterprise Edition to 999 USD za stanowisko przy rocznym abonamencie, co obejmuje asystę techniczną i aktualizacje. Cena licencji pięciostanowiskowej, umożliwiającej jednoczesną pracę pięciu programistów, to 3999 USD za rok.

Wersja MonoTouch Personal Edition przeznaczona jest dla użytkowników indywidualnych tworzących aplikacje dla Apple Apps Store i kosztuje 399 USD rocznie za stanowisko. Więcej informacji o MonoTouch można znaleźć pod adresem www.novell.com/products/monotouch.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930