Novell stworzy Wave, które odniesie sukces? (wideo)

16-08-2010, 15:14

Choć Google uznało, że Wave nie przyniesie firmie zaplanowanych wcześniej korzyści, znana z tworzenia Linuksów korporacja Novell z optymizmem spogląda w przyszłość.

Novell Pulse to usługa bazująca na API udostępnionym przez Google, zatem nawet porzucenie przez giganta swojej "Fali" nie musi oznaczać, że na podobny krok zdecydują się także konkurenci.

>>Czytaj także: Fani Google Wave próbują ocalić witrynę

Sonda
Google zbyt pochopnie zdecydowało o porzuceniu Wave?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Sam jednak fakt takiego działania ze strony Google powinien dawać do myślenia. Szefostwo Novella nie obawia się jednak podobnej porażki, tłumacząc, że Pulse jest skierowane przede wszystkim do klientów biznesowych, którzy potrzebują zaawansowanej metody na komunikację online w czasie rzeczywistym. Tymczasem Wave było nastawione na zbyt szerokie grono użytkowników, którzy zwyczajnie gubili się w skomplikowanym interfejsie.

Obecnie Pulse znajduje się na etapie testów wśród 7 tysięcy pracowników Novella, klientów oraz partnerów. Wygląda na to, że zainteresowanie na takim poziomie nie wystarczyło gigantowi z Mountain View, który jednak do końca bronił pomysłu Wave.

Niedawno informowaliśmy w Dzienniku Internautów o słowach prezesa Google, który bardzo pozytywnie wypowiada się na temat swojej usługi: Bardzo podobał nam się interfejs użytkownika, jak również wbudowane funkcje, jednak nie zdołały one przyciągnąć wystarczającej uwagi na produkt, więc użyjemy tych technologii w narzędziach, które jeszcze nie zostały zaprezentowane.

Nie wiadomo jednak, czy słowa, które wypowiedział Eric Shmidt, były tylko marketingową zagrywką, czy rzeczywistą opinią na temat zamkniętego projektu. Jeśli Novellowi uda się przyciągnąć większą ilość biznesowych klientów, może się okazać, że Google zbyt pośpiesznie zdecydowało o wycofaniu się z Wave.

>>Czytaj także: Novell Pulse i Google Wave - podstawa to komunikacja


Źródło: The Register
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930