Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nokia zwolni kolejne 4 tys. osób

08-02-2012, 10:54

Tym razem zwolnienia w Nokii dotkną pracowników z fabryk w Finlandii, Węgrzech oraz Meksyku - poinformowała firma w swoim oświadczeniu.

Nokia przechodząca od wielu miesięcy kryzys finansowy planuje przenieść większość produkcji do Azji, gdzie wytwarzanie elektroniki jest znacznie tańsze niż w Europie. To nie pierwsze zapowiedzi zwolnień ze strony fińskiego producenta.

Czytaj także: Nokia udostępnia Symbiana Belle (wideo)

Największy pod względem liczby sprzedawanych urządzeń producent telefonów komórkowych zwalnia już od początku ubiegłego roku. Choć restrukturyzacja wstępnie była zakrojona na znacznie mniejszą skalę, postępujące trudności finansowe zmuszają zarząd Nokii do kolejnych zdecydowanych kroków.

Łącznie fiński producent zamierza zwolnić kilkanaście tysięcy osób, w tym większość w obecnym roku - poinformowała Nokia w swoim oświadczeniu. Również spółka Nokia Siemens ujawniła niedawno, że w ramach restrukturyzacji zrezygnuje z zatrudniania 17 tysięcy pracowników. Oddział zajmujący się produkcją rozwiązań sieciowych przynosi straty od czasu powstania w 2007 roku.

Nokia, która pod koniec 2011 roku zatrudniała 130 tysięcy osób, poinformowała w styczniu o spadku zysków w ostatnim roku aż o 73%. Również wyniki za sam ostatni kwartał nie napawają optymizmem - Nokia ujawniła stratę na poziomie 1,08 miliarda dolarów, co zdecydowanie wskazuje na to, że nie poradziła sobie z liderami rynku smartfonów.

Czytaj także: Żywot Symbiana dobiega końca?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Nokia