Nokia zaprezentuje tańszy smartfon z Windows Phone

22-02-2012, 15:38

Już w następnym tygodniu Nokia zaprezentuje tańsze urządzenie wyposażone w platformę mobilną Windows Phone - poinformowała agencja Reuters, powołując się na dwa własne źródła.

Nokia prawdopodobnie będzie starała się dotrzeć do mniej wymagających użytkowników, którzy obecnie mogą kupić stosunkowo tanie smartfony z Androidem. Urządzenia bazujące na Symbianie nie zdołały dotrzymać kroku konkurentom.

Czytaj także: Nokia udostępnia Symbiana Belle (wideo)

Według analityków to właśnie tańsze sprzęty mogą być kluczowe dla Nokii w walce o udziały na rynku smartfonów. Co jednak ciekawe, fiński producent równie mocno koncentruje się również na urządzeniach, które mają konkurować z najdroższymi modelami od firmy Apple czy Samsunga.

Na zbliżających się targach Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentowany ma zostać nie tylko smartfon Lumia 610, ale również globalna wersja telefonu Lumia 900, który może się pochwalić bardzo dobrą specyfikacją i bez wątpienia przeznaczony jest dla klientów z najbardziej zasobnymi portfelami. Oficjalnie urządzenia mają zostać zaprezentowane podczas poniedziałkowej konferencji 27 lutego.

Warto przypomnieć, że Nokia poinformowała niedawno o kolejnych zwolnieniach, które dotkną pracowników z fabryk w Finlandii, Węgier oraz Meksyku. W ostatnim kwartale udziały fińskiego producenta na rynku smartfonów spadły do zaledwie 2% w porównaniu z 3% przed rokiem. Jeszcze cztery lata temu firma kontrolowała 13% tego rynku - informuje Strategy Analytics.

Czytaj także: Żywot Symbiana dobiega końca?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy