Nokia Sun z Mango w połowie listopada

06-10-2011, 15:36

Urządzenie powinno być dostępne w sklepach jeszcze przed rozpoczęciem sezonu świątecznego.

Jak poinformował serwis GSMArena, do sieci wyciekły kolejne informacje na temat nowego smartfona Nokii. Dane pochodzą z wewnętrznych materiałów francuskiego Orange.

Czytaj także: Apple nie radzi sobie na indyjskim rynku

Urządzenie o nazwie Nokia Sun ma działać oczywiście pod kontrolą nowego Windows Phone'a 7.5 Mango, a oficjalnie zaprezentowane powinno zostać już pod koniec października. Fiński producent nie strzeże jednak zbyt dokładnie swoich tajemnic, zatem już teraz o urządzeniu wiemy bardzo wiele.

Nokia Sun ma oferować 3,7-calowy ekran AMOLED, jak również procesor 1,4 GHZ oraz 16 GB wbudowanej pamięci. Jak zauważa GSMArena, parametry te zaskakująco pokrywają się z Nokia Sea Ray, o której plotki pojawiały się w sieci od dłuższego czasu. Ze względu na to, że fiński producent prawdopodobnie nie zdecyduje się na udostępnienie niemal dwóch identycznych urządzeń, można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że chodzi o ten sam sprzęt.

W przypadku Nokii Sun ciekawostką ma być fakt, że korzystała będzie z kart micro SIM, a nie tych o standardowej wielkości. Choć tego typu rozwiązanie zastosowano już w przypadku opartego o MeeGo smartfona N9, wciąż niewielu producentów decyduje się na wykorzystywanie nowego standardu.

W środę szef Nokii zapewniał, że na rynku smartfonów "jest jeszcze miejsce dla nowego ekosystemu", a z przecieków wiadomo już, że prawdziwym test dla korporacji rozpocznie się w połowie listopada. Do sprzedaży trafią wtedy urządzenia, z którymi firma wiąże ogromne nadzieje.

Czytaj także: Nokia zamyka fabrykę w Rumunii i zwalnia 3,5 tys. osób


Źródło: GSMArena
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WP7.5tag Windows phonetag smartfonytag Orangetag Nokiatag Microsofttag Mango
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy