Nokia Sirius, Surface 2 - czas na nowe tablety z Windowsem RT?

27-08-2013, 15:06

Surface od Microsoftu rozczarował i winą za to obarcza się system Windows RT. Mimo to Nokia planuje stworzenie tabletu z tym systemem, wzorowanego na telefonach Lumia. Microsoft też nie musi się poddawać.

Informacje o nowym tablecie Nokii o nazwie kodowej Sirius podaje The Verge, który dowiedział się o urządzeniu od własnych źródeł. To 10-calowe urządzenie ma być cieńsze niż najnowszy obecnie iPad, może być wyposażone w kamerę 6 MP i ma oferować rozdzielczość 1920x1080. Jego wnętrze ma kryć czterordzeniowy procesor Snapdragon i 2 GB RAM.

Urządzenie ma przypominać iPada, ale w pewnym stopniu również Surface od Microsoftu. Nokia planuje sprzedawać do niego dodatkową klawiaturę, która nie tylko umożliwi wygodne pisanie, ale będzie też zawierać dodatkową baterię (zob. The Verge, Nokia Sirius: a 10.1-inch Windows RT tablet that looks like a Lumia).

Informacje o urządzeniu Sirius podaje również Paul Thurrott. Podaje on nieco dokładniejszą specyfikację i również wspomina o dodatkowej klawiaturze. Thurrott twierdzi, że cena urządzenia ma się zaczynać od 499 dolarów, lecz nie wie, jaka będzie jego ostateczna nazwa.

zdjęcie
Źródło obrazka: The Verge

Że co? Surface 2???

W innym wpisie na swojej stronie Thurrott wspomina o plotkach na temat Surface 2. To ciekawe, bo czy Microsoft naprawdę byłby w stanie wypuścić drugą wersję urządzenia, które najwyraźniej poniosło klęskę?

Sonda
Czy wierzysz, że Microsoft doczeka się dobrego tabletu z Windowsem RT?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Ostatnie wyniki finansowe Microsoftu musiały uwzględnić 900 mln dolarów wydanych na pozbywanie się urządzeń Surface RT. Z ujawnionych później dokumentów wynikało, że Microsoft mniej zarobił na Surface, niż wydał na promocję Windowsa 8 i Surface.

Surface okazał się porażką, ale to nie musi oznaczać zmiany całej strategii Microsoftu. Ta firma ma ambicje, aby przekształcić się z dostawcy oprogramowania w dostawcę sprzętu i usług. Właśnie z tego powodu Steve Ballmer ma zrezygnować z pełnienia funkcji CEO Microsoftu. Jeśli nowa strategia ma zadziałać, Microsoft po prostu musi próbować z kolejnym tabletem.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930