Nokia pracuje nad telefonem z wersją Androida mimo połączenia z Microsoftem

11-12-2013, 15:55

Telefon od Nokii, określany jako Normandy, ma być urządzeniem niskobudżetowym, które będzie wyposażone w system bazujący na Androidzie, ale mocno zmodyfikowany, przypominający Windows Phone.

Niedawno władze Unii Europejskiej zgodziły się na przejęcie Nokii przez Microsoft. Wydaje się więc, że fiński producent powinien wszystkie swoje moce poświęcić na rozwój urządzeń z Windows Phone. Wycieki pojawiające się w prasie sugerują jednak, że Nokia mimo wszystko może wypuścić niskobudżetowy telefon z Androidem.

Tym urządzeniem ma być telefon znany pod nazwą kodową Normandy. Jego zdjęcia zostały wcześniej opublikowane przez Evleaks. Teraz The Verge donosi, że projekt idzie pełną parą pomimo planowanego połączenia z Microsoftem. Informację te potwierdza AllThingsD.

zdjęcie

Według powyższych źródeł Normandy ma być urządzeniem wyposażonym w zmodyfikowanego Androida, coś w stylu systemu Fire OS stosowanego w urządzeniach Kindle. System ma być tak zmodyfikowany, aby wyglądał bardziej podobnie do Windows Phone. Będzie polecał usługi Microsoftu, takie jak Bing i Skype.

Sonda
Czy Microsoft powinien możliwie szeroko wykorzystywać Androida do wzmacniania swojej oferty?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Android i Microsoft? Czemu nie!

Wykorzystanie Androida w opisany wyżej sposób pozwoliłoby Nokii na dostarczenie zamiennika dla urządzeń z serii Asha. Dzięki Androidowi użytkownicy mieliby dostęp do znacznie szerszej oferty aplikacji. Microsoft naprawdę ma powody, aby tolerować Androida w takiej formie. Gigant już dawno temu zrozumiał, że przede wszystkim trzeba przekonać ludzi do korzystania z określonych usług online. Stojący za tym wszystkim system mobilny ma mniejsze znaczenie.

Urządzenie Normandy ma być wydane w roku 2014. Nie wiadomo, czy stanie się to przed zakończeniem przejęcia przez Microsoft. Teoretycznie wciąż jest możliwość wstrzymania projektu, ale większość komentatorów zgadza się co do tego, że Microsoft nie powinien się kierować tylko uprzedzeniami do konkurencji.

Czytaj także: Microsoft odpuści HTC opłaty licencyjne w zamian za Windowsa na jej smartfonach?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy