Nokia N900 już w sklepach

16-11-2009, 07:29

Najnowszy smartphone Nokii - N900 - jest już dostępny w sklepach. Fiński producent liczy, że dzięki niemu uda mu się odzyskać utraconą dynamikę na rynku telefonów komórkowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nokia poinformowała w zeszłym tygodniu, że rozpoczęła rozprowadzenie swojego najnowszego telefonu - N900. Urządzenie trafi najpierw na rynki Europy, Rosji, Bliskiego Wschodu oraz Ameryki Północnej. Firma ma nadzieję, że dzięki niemu odzyska wiatr w żaglach i znowu zacznie powiększać swój udział na rynku telefonów komórkowych. Nie ukrywa także, że N900 ma być bezpośrednim konkurentem dla iPhone'a oraz BlackBerry - najbardziej popularnych obecnie smartphone'ów.

N900 wyposażony jest w procesor 600 MHz, a także pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB. Dotykowy ekran ma powierzchnię 3,5 cali, zapewnia rozdzielczość na poziomie 800 na 480 pikseli. Urządzeniem sterować można także za pomocą klawiatury QWERTY. Smartphone oparty jest na systemie operacyjnym Linux Maemo. Zdaniem analityków pytanych przez agencję Reuters będzie to kluczem do odzyskania przez Nokię jej dawnej pozycji.

>> Czytaj także: Nokia N900 - nowy tablet internetowy

Telefon bez umowy i blokady SIM kosztować ma 500 euro, Nokia zapewnia jednak, że dzięki subsydiom operatorów w niektórych przypadkach może być on dostępny nawet za darmo.

Smartphone działać będzie w sieciach wszystkich operatorów, w niektórych krajach (Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Danii oraz Austrii) nie będzie jednak współpracować z nowymi kartami SIM firmy 3. Problem ma zostać rozwiązany do końca roku.

>> Czytaj także: Potężna strata NokiiSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.