NKTalk przekształca się

13-01-2011, 19:13

Pytanie tylko, w co. Redaktorzy serwisu GaduNews.pl poinformowali wczoraj, że komunikator webowy udostępniany przez NK.pl nieoficjalnie umożliwia łączenie się z nim przy użyciu zewnętrznych klientów obsługujących protokół XMPP. Czy powinniśmy się spodziewać nowego NKTalka działającego poza przeglądarką? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do przedstawicielki serwisu.

Twórcy GaduNews.pl przetestowali usługę, używając komunikatorów WTW i AQQ. W obu przypadkach serwer NKTalk obsługiwał połączenia tylko w ramach własnej domeny. W artykule pt. NKTalk otwarte na XMPP, póki co nieoficjalnie można znaleźć wskazówki dotyczące konfiguracji zewnętrznego klienta.

Zapytaliśmy Joannę Gajewską, rzeczniczkę NK.pl, o plany serwisu związane z komunikatorem. Czy niedługo można będzie korzystać z NKTalka bez uruchamiania przeglądarki? Otrzymaliśmy lakoniczną odpowiedź, która ani nie potwierdza, ani nie obala tej hipotezy.

- Jesteśmy na etapie przygotowywania infrastruktury pod nową usługę, która wymaga od nas otworzenia protokołu XMPP. Zewnętrzne komunikatory mogą się łączyć z naszymi serwerami, oficjalnie jednak nie wspieramy takiej możliwości, obecnie jednak nie planujemy jej blokować - napisała w liście do DI Joanna Gajewska.

>> Czytaj także: NKTalk - 5 mln użytkowników


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag XMPPtag nktalktag nk.pltag NKtag nasza klasatag komunikatory
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy