NKTalk przekształca się

13-01-2011, 19:13

Pytanie tylko, w co. Redaktorzy serwisu GaduNews.pl poinformowali wczoraj, że komunikator webowy udostępniany przez NK.pl nieoficjalnie umożliwia łączenie się z nim przy użyciu zewnętrznych klientów obsługujących protokół XMPP. Czy powinniśmy się spodziewać nowego NKTalka działającego poza przeglądarką? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do przedstawicielki serwisu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Twórcy GaduNews.pl przetestowali usługę, używając komunikatorów WTW i AQQ. W obu przypadkach serwer NKTalk obsługiwał połączenia tylko w ramach własnej domeny. W artykule pt. NKTalk otwarte na XMPP, póki co nieoficjalnie można znaleźć wskazówki dotyczące konfiguracji zewnętrznego klienta.

Zapytaliśmy Joannę Gajewską, rzeczniczkę NK.pl, o plany serwisu związane z komunikatorem. Czy niedługo można będzie korzystać z NKTalka bez uruchamiania przeglądarki? Otrzymaliśmy lakoniczną odpowiedź, która ani nie potwierdza, ani nie obala tej hipotezy.

- Jesteśmy na etapie przygotowywania infrastruktury pod nową usługę, która wymaga od nas otworzenia protokołu XMPP. Zewnętrzne komunikatory mogą się łączyć z naszymi serwerami, oficjalnie jednak nie wspieramy takiej możliwości, obecnie jednak nie planujemy jej blokować - napisała w liście do DI Joanna Gajewska.

>> Czytaj także: NKTalk - 5 mln użytkownikówSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag XMPPtag nktalktag nk.pltag NKtag nasza klasatag komunikatory
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.