NKtalk - komunikator Naszej Klasy testuje pół miliona osób

09-11-2009, 18:29

Oficjalnie ruszyły dziś testy komunikatora Naszej Klasy o nazwie NKtalk. Poniżej krótki opis tego, co oferuje komunikator Naszej Klasy oraz zrzut z ekranu, przedstawiający NKtalk "w akcji".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak wygląda NKtalk

Komunikator jest zintegrowany z Naszą Klasą w postaci niebieskiego paska na dole ekranu - serwis przyjął rozwiązanie obecne i sprawdzone od dawna np. w Facebooku. Użytkownicy mają możliwość podglądu listy kontaktów, ich dostępności oraz opisów, ustawienia własnego opisu, wyboru statusu: Dostępny, Zaraz wracam, Niewidoczny, Niedostępny. Możemy ponadto rozmawiać z kilkoma osobami jednocześnie, ale na razie nie ma możliwości wieloosobowych czatów.

NKtalk komunikator Naszej Klasy
fot. - NKtalk komunikator Naszej Klasy
Za pomocą jednego kliknięcia możemy zarchiwizować prowadzoną rozmowę (znika wtedy z naszego okienka rozmowy), a także przejść do profilu rozmówcy, który pojawi się pod oknem rozmowy. Jeśli nie korzystamy z funkcji NKtalk, mamy również możliwość ukrycia paska komunikatora. W przypadku gdy nie lubimy emotikonek (minek), możemy je wyłączyć, podobnie jak możliwość archiwizowania wiadomości.

>> Czytaj: NKtalk - komunikator Naszej-Klasy to naturalna konsekwencja

Znajomi, którzy mogą korzystać z funkcji NKtalk, mają obok swojego nazwiska na liście ikonkę postaci - zależnie od dostępności jest ona odpowiedniego koloru. Najeżdżając myszką na wybraną osobę na liście pokazują nam się awatar kontaktu oraz linki do funkcji umożliwiających nawiązanie rozmowy, wysłanie wiadomości, archiwizację oraz odnośnik do profilu.

Co może okazać się ważne dla wielu użytkowników Naszej Klasy oraz tego, jak przyjmą nową funkcję, NKtalk po wejściu do serwisu nie jest tak inwazyjnie umieszczony, jak wpisy ze Śledzika, a mimo to jest dobrze widoczny.

>> Czytaj także: Śledzik nie zniknie

Dział techniczny Naszej Klasy pracuje nad NKtalk od blisko roku. Jednym z najważniejszych wyzwań było zapewnienie szybkości i stabilności funkcjonowania komunikatora - informują przedstawiciele Naszej Klasy. Projekt został udostępniony, dopiero gdy NKtalk przeszedł pozytywnie wewnętrzne testy techniczne i funkcjonalne.

Testy NKtalk mają trwać około 4 tygodni. Jako pierwsi możliwość testowania NKtalk mają krajanie twórców Naszej Klasy - pół miliona użytkowników z Dolnego Śląska. Nasza Klasa chce dzięki nim sprawdzić wydajność systemu oraz zebrać uwag i propozycje ulepszeń od użytkowników serwisu. Na pewno brakuje powiadomień dźwiękowych o nowych wiadomościach.

Przedstawiciele Naszej Klasy zapowiadają, że wszyscy z 13,5 miliona użytkowników powinni otrzymać dostęp do nowej funkcji do końca bieżącego roku.

Komunikator NKtalk elementem edukacji Polaków

- Komunikator to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi wymiany informacji w sieci. Nie mogło go zabraknąć w największym polskim portalu społecznościowym - komentuje uruchomienie nowej funkcji Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds. marketingu & PR. - Dzięki NKtalk będzie można jeszcze łatwiej kontaktować się poprzez Naszą Klasę ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi i rodziną.

Dominik Kaznowski zwraca również uwagę na edukacyjny element projektu. Dzięki naszej-klasie.pl z nowym narzędziem będą mogły zapoznać się również osoby, które do tej pory nie wykorzystywały tego typu funkcji w internecie. Myślę, że wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce to ważne zadanie naszej-klasy.pl – dodaje Kaznowski.

>> Czytaj także: Nasza-Klasa przez komórkę - aplikacje mobilne będą bezpłatne

Wiele osób zastanawia się, czy NKtalk zagrozi pozycji Gadu-Gadu na polskim rynku. Z Gadu-Gadu korzysta już blisko 7 mln realnych użytkowników (wg badania Megapanel z sierpnia 2009 r.). Na drugiej pozycji - z 4,5 mln użytkowników znajduje się Skype. Pozostałe miejsca zajmują komunikatory o zasięgu poniżej 5%, a więc niestanowiące poważnego zagrożenia dla liderów. Warto jednocześnie pamiętać, że wielu użytkowników korzysta zarówno z GG, jak i Skype'a, co oznacza, że całkiem spora liczba polskich internautów jeszcze nie spróbowała tego typu komunikacji.

>> Czytaj: GG 10 będzie internetowym kombajnem

Lwia część z tej grupy osób może być właśnie użytkownikami Naszej Klasy, którą w sierpniu 2009 roku odwiedziło 11,5 mln realnych użytkowników. Wielu z nich to początkujący internauci, którzy docenili internet i komputery właśnie dzięki możliwości odnowienia kontaktów ze starymi znajomymi. Takie osoby zazwyczaj mają trudności z obsługą komputera, instalacją i obsługą aplikacji, dlatego też zintegrowany z serwisem komunikator może być dla nich idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim właśnie NKtalk może stać się jednym z liczących się na rynku rozwiązań do błyskawicznej komunikacji.

Jak rzeczywiście zostanie przyjęty komunikator Naszej Klasy, przekonamy się dopiero za kilka miesięcy, kiedy dostęp do NKtalk uzyskają wszyscy użytkownicy tego serwisu i opublikowane zostaną statystyki z grudnia 2009 lub stycznia 2010. Zapraszamy do wyrażania opinii na temat komunikatora NKtalk i Waszych prognoz dotyczących przyszłości polskiego rynku komunikatorów.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.