NK pojawi się na pulpicie Windowsa i nie tylko

09-02-2011, 19:02

Aktywni fani NK mają otrzymać możliwość korzystania z portalu z poziomu systemu – jako aplikację, która będzie informować o nowych zdjęciach, wpisach, wydarzeniach. W grę wchodzi nie tylko Windows, a liczba odsłon strony spadnie – to pewne.

Po tym, jak przedstawiciele serwisu z zadowoleniem poinformowali o kolejnych rekordach oglądalności dzięki aplikacjom mobilnym do przeglądania strony nk.pl, nadchodzi kolejny etap. NK chce, aby jej aplikacja była dostępna w każdym komputerze z systemem Windows. W ten sposób użytkownik miałby lepszy dostęp do powiadomień, wiadomości i przyjaciół.

>> Czytaj też: NK wyraźnie traci na popularności

Sonda
Potrzebujesz programu do portalu NK?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
  • nie korzystam z portalu NK
wyniki  komentarze

Choć NK zaprzecza, jakoby budowało program na wzór komunikatora, to jego wygląd i funkcje mogą sprawiać takie wrażenie. W programie pojawi się NKTalk – komunikator wprowadzony przez NK w zeszłym roku. Jak zapewnia Joanna Gajewska, rzeczniczka prasowa NK, w aplikacji nie będzie miejsca na inne komunikatory.

NK nie boi się spadku odsłon. Aplikacja instalowana to produkt komplementarny do nk.pl - portal i NK na Windows będą się wzajemnie uzupełniać. Spadek odsłon bierzemy pod uwagę, niemniej nie jest to wskaźnik aktywności, który jest dla nas kluczowy. Uważamy, że jest to zbyt prosty czynnik i ważniejszym (dającym więcej wyobrażenia o poziomie aktywności Użytkowników) jest np. czas, który spędzają na NK podczas jednego logowania, niezależnie od tego, z jakiego kanału dostępu do serwisu korzystają – tłumaczy Joanna Gajewska, rzeczniczka NK.

 

Program NK ma trafić do najaktywniejszych użytkowników portalu społecznościowego
fot. NK - Program NK ma trafić do najaktywniejszych użytkowników portalu społecznościowego
 Głównym celem aplikacji NK są użytkownicy systemu Windows, bo takich serwis posiada najwięcej. Obecnie jednak program testowany jest na systemie Linux, a jego rozwój uzależniony będzie od potrzeb użytkowników. Dlatego też, NK nie wyklucza możliwości uruchomienia aplikacji na innych platformach, ale już bez oficjalnego wsparcia.

Czy aplikacja będzie posiadać funkcje, których nie ma strona nk.pl?
- Tak, dotyczy to jednak przyszłości. W wersji premierowej nie należy się spodziewać takich funkcji, niemniej produkt będzie sukcesywnie rozwijany, również o opcje, których wersja webowa nie posiada - informuje Gajewska.

>> Czytaj też: Social City ma zrobić furorę na NK

Program NK stanie się także kolejnym miejscem dla reklam (czego nie widać zrzucie ekranu), z których portal będzie mógł czerpać korzyści. Premiera aplikacji zaplanowana jest na drugi kwartał 2011 roku.


Następny artykuł » zamknij

Tomasz M. SuperStar (wideo)

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930