Nintendo 3DS ułatwi zwiedzanie Luwru

18-12-2011, 13:43

Paryskie muzeum, które odwiedzane jest rocznie przez ponad 8,5 miliona ludzi, ma w przyszłości wykorzystywać przenośne konsole jako przewodniki po najbardziej interesujących dziełach.

- Jesteśmy pierwszym muzeum na świecie, które decyduje się na taki krok - powiedziała Agnes Alfandari z paryskiego muzeum agencji AFP. Na partnerstwie skorzystać ma również producent przenośnych konsol.

Czytaj także: Wideo na konsolach coraz popularniejsze

Kontrakt zakłada, że Nintendo dostarczy 5 tysięcy urządzeń 3DS, które imitują obraz 3D bez konieczności stosowania dodatkowych okularów. Z pomocą niewielkich konsol turyści będą mogli szybko uzyskać dane o swojej lokalizacji oraz wybrać jeden z dostępnych przewodników, także w specjalnej wersji dla dzieci.

Komentarzy dotyczących oglądanych eksponatów będzie można słuchać w siedmiu językach, można też będzie odczytywać je bezpośrednio z ekranu urządzenia. Przygotowaniem samego systemu ma się zająć Nintendo, jednak jego ostateczny kształt ustalą eksperci z Luwru.

- Cyfrowy rozwój stał się strategiczny dla rozwoju muzeów - powiedział podczas konferencji prasowej Henri Loyrette z Luwru. Wykorzystanie nowoczesnego gadżetu ma zachęcić do zwiedzania najmłodszych, a także uprzyjemnić cały proces osobom, które aktywnie wykorzystują konsole. Warto przypomnieć, że niedawno zaprezentowano także dodatek Circle Pad Pro dla konsoli 3DS, który ma ułatwiać sterowanie bardziej skomplikowanymi aplikacjami.

Czytaj także: Nintendo 3DS Circle Pad: 480 godzin pracy na baterii


Źródło: AFP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy