Niezwykły ruch Microsoftu - czwartkowa łatka

06-01-2006, 07:33

Znacznie wcześniej niż się spodziewano, bo już wczoraj Microsoft udostępnił łatkę dla krytycznej luki w Windows, będącej efektem nieprawidłowej obsługi plików WMF. Biuletyn bezpieczeństwa oznaczony jako MS06-001 należy zaaplikować natychmiast. Przypomnijmy, że producent Windowsa raczej nie odchodzi od swojego harmonogramu publikacji łat, które standardowo pojawiają się w drugi wtorek miesiąca.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Biuletyn MS06-001 ma znaczenie krytyczne dla systemów: Windows 2000 SP4, Windows XP SP1 i SP2, Windows XP x64, Windows Server 2003 (także z SP1 i również dla wersji przeznaczonych dla architektury Itanium), Windows Server 2003 x64.

Dla użytkowników systemów Windows 98, 98 SE i Me nie udostępniono łatki. W tym przypadku zagrożenie nie jest oceniane jako krytyczne.

Przypominamy, że luka w obsłudze plików WMF jest znana od dłuższego czasu i w sieci krążą już eksploatujące ją niebezpieczne kody. Atakujący może zdalnie i bez wiedzy użytkownika przejąć kontrole nad systemem. Dlatego tak ważna jest szybka aktualizacja.

Szczegóły i aktualizacje dostępne są na stronie microsoft.com.

Źródło: Microsft.com


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.