Nieznajomy z Google+ może ci wysłać e-maila na Gmail. Możesz to zablokować

10-01-2014, 10:32

Firma Google postanowiła ożenić Gmaila z Google+, pozwalając użytkownikom obu usług na kontaktowanie się nawet bez znajomości adresów e-mail. Nie wszystkim się to spodoba.

Wczoraj firma Google ogłosiła kolejne "ulepszenie", którego celem jest połączenie Google+ z inną usługą giganta, konkretnie z Gmailem.

Kontakty Google+ w Gmailu

"Ulepszenie" pozwala na wysłanie wiadomości do osoby, której adresu e-mail nie posiadamy, ale mamy z nią kontakt przez Google+. W czasie wpisywania adresu w pole "Do" Gmail zaproponuje nam również kontakty z Google+, tak jak na obrazku poniżej. 

zrzut

Na obrazku widzimy, że przy kontaktach z Google+ nie są wyświetlone e-maile. Dopiero gdy te osoby przyślą do nas e-mail, ich adres będzie widoczny. Również nasz adres nie będzie widoczny dla osoby z Google+, dopóki nie wyślemy do niej e-maila.

Domyślnie dostaniesz wszystko

Oczywiście ta funkcja daje nie tylko możliwość wysłania e-maila do kontaktu z Google+, ale również otwiera drogę do otrzymywania e-maili od osób, których nie musimy dobrze znać. Dlatego warto wiedzieć, że w ustawieniach poczty (dostępnych po wciśnięciu ikonki z kołem zębatym i wybraniu opcji "Ustawienia") możemy dostosować wysyłanie e-maili z Google+.

W ustawieniach znajdziemy rubrykę "Wysyłaj e-maile z Google+", w której domyślnym ustawieniem jest możliwość otrzymywania e-maili od każdego użytkownika usługi społecznościowej. Możemy całkowicie zablokować takie e-maile lub otrzymywać je tylko od ludzi z kręgów lub kręgów rozszerzonych (czyli znajomych znajomych).

zrzut

Nową funkcję można połączyć z kartami w Gmailu. Wiadomości od osób znajomych mogą trafiać do karty "Główne", podczas gdy wiadomości od osób nieznanych trafią do karty "Społeczności".

Sonda
Czy integracja Google+ z Gmailem powinna być wprowadzana jako opcja domyślna?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Osoby ceniące sobie prywatność będą rozczarowane sposobem wprowadzania tej funkcji. Jeśli coś ma ułatwić osobom nieznajomym kontaktowanie się z nami, nie powinno być wprowadzane jako funkcja domyślna. Google z pewnością o tym wie, ale chęć promowania nowej funkcji znów wygrała z poszanowaniem prywatności.

Nowe funkcje będą wprowadzane na konta użytkowników w ciągu następnych kilku dni. Powinniśmy otrzymać powiadomienia z linkami do ustawień.

Czytaj także: Gmail domyślnie wyświetli obrazki w e-mailach, ale... utrudni śledzenie odbiorców


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy