Niemal wszystko, co umieścisz na Facebooku, "może być użyte przeciwko Tobie"

05-05-2011, 13:31

Organy ścigania, jak nigdy wcześniej w historii, mają do pełnej dyspozycji zapis historii życia setek milionów ludzi.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno twórca Wikileaks zwracał uwagę na duży problem związany z często bardzo szczegółowymi informacjami na temat naszego życia, jakie umieszczamy na Facebooku. Okazuje się, że wcale nie wyolbrzymiał obecnej sytuacji.

>>Czytaj także: Sony nie wyklucza, że za ostatnimi atakami stali Anonymous

Sonda
Przechowujesz poufne informacje na Facebooku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Serwis TheNextWeb zwrócił uwagę na dokument, który organizacje mogą wysłać do Facebooka w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat danego internauty. Okazuje się, że w podaniu zwykle wystarczy wskazanie adresu e-mail, nazwy użytkownika bądź numeru identyfikacyjnego.

Na tak przygotowany dokument Facebook odpowiada również w ściśle określonej formie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak wiele informacji mogą uzyskać na przykład organy ścigania. Wśród nich znajdziemy między innymi: numer ID, adres e-mail, datę stworzenia konta, daty ostatnich kilku logowań, numer telefonu, zapis ze ściany, historię wszystkich statusów, udostępnione linki, notatki, listę grup i znajomych, przyszłe i przeszłe wydarzenia, do jakich zapisany jest internauta, prywatne wiadomości oraz dane dotyczące adresu IP.

Ze względu na to, że są to niemal wszystkie informacje, jakie pozostawiamy na Facebooku, niektóre organizacje otrzymują takie dane nie tylko w plikach tekstowych, ale również w formatach XML oraz PDF. Nietrudno się domyślić, co zrobi policja, która w zapisie naszych rozmów ze znajomymi znajdzie opisy sytuacji, w których prawdopodobnie złamano prawo.

>>Czytaj także: FBI ostrzega: Podrobione wideo z bin Ladenem to wirusSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.