Niedługo poznamy najlepsze Książki Audio Roku 2010

18-10-2011, 19:14

Dzięki kolejnej edycji konkursu Książka Audio Roku będziemy mieli okazję poznać najciekawsze pozycje wśród polskich audiobooków. Spośród nominowanych tytułów jury oraz internauci wybiorą najlepsze polskie książki do słuchania.

Od czerwca tego roku pod adresem www.ksiazkaaudioroku.pl zgłoszono do konkursu prawie 60 tytułów. Zgłoszeń mogli dokonać polscy wydawcy, licencjobiorcy i producenci książek audio, którzy posiadają prawa autorskie do nagrań. Każdy z nich mógł zaproponować od jednego do trzech tytułów (wydanych od stycznia do grudnia 2010 roku) w sześciu kategoriach: Dla dzieci i młodzieży, Literatura faktu i reportaże, Literatura piękna, Kryminał i sensacja, Poradniki, Oprawa graficzna.

Oceny zgłoszonych książek mówionych, jak co roku, dokona eksperckie jury złożone ze znawców literatury, miłośników nowinek technicznych, specjalistów rynku wydawniczego i entuzjastów literatury audio. Jury oceni nominowane audiobooki pod różnorodnym kątem: technicznej jakości nagrania, doskonałości narracji lektorskiej, autorskiej interpretacji słowa pisanego oraz jakości i pomysłowości projektu graficznego okładki i opakowania.

Czytaj też: Harry Potter: zapiski J.K. Rowling w sieci, obok e-booków

Jednak do oceny audiobooków Nexto.pl zaprasza także odbiorców i słuchaczy polskiej oferty wydawniczej. Na oficjalnej stronie konkursu, chętni do wzięcia udziału w plebiscycie mogą wysłuchać fragmentów nominowanych tytułów i zagłosować na najlepszą książkę audio. W wyniku głosowania przyznana zostanie I, II i III nagroda publiczności, a wszyscy biorący udział w głosowaniu mają szansę wygrać czytnik e-booków.

Wyniki pracy jury oraz werdykt internautów zostaną ogłoszone w trakcie 15. Targów Książki w Krakowie, czyli 3 listopada br. o godzinie 15. Lista nominowanych tytułów dostępna jest pod adresem: www.ksiazkaaudioroku.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31