Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nie tylko szparagi, czyli jakie możliwości zawodowe czekają na Polaków w Niemczech w 2024 roku?

11-02-2024, 13:42

Wyjazd do pracy u zachodnich sąsiadów najczęściej kojarzy się z sezonowym zbiorem szparagów (a także innych warzyw lub owoców) oraz opieką nad starszymi osobami. Możliwości zatrudnienia jest jednak znacznie więcej! Warto poznać jednak nie tylko stanowiska oferowane pracownikom z Polski, ale także należy wiedzieć, gdzie szukać legalnych ofert pracy za granicą.

Nie tylko szparagi, czyli jakie możliwości zawodowe czekają na Polaków w Niemczech w 2024 roku?

Oferty pracy w Niemczech

Spośród licznych propozycji zawodowych bardzo popularną ofertą jest praca na stanowisku komisjonera w Niemczech. Komisjoner to pracownik magazynowy, który zajmuje się kompletacją towaru, układaniem produktów na palety oraz ich oklejaniem. W pracy przeważnie posługuje się skanerem i wózkiem paletowym. Zatrudnienie najczęściej można znaleźć w magazynach spożywczych i drogeryjnych.

Praca czeka również w zakładach produkcyjnych, zarówno z sektora spożywczego, jak i przemysłowego. Kandydaci powinni posiadać umiejętności manualne, mile widziana jest umiejętność obsługi maszyn lub gotowość do przeszkolenia z ich stosowania.

Ciekawą opcją są oferty pracy dla specjalistów. Na przykład wpisując frazę „spawacz Niemcy”, można znaleźć wiele ofert pracy na tym stanowisku. Wymagane są aktualne uprawnienia oraz doświadczenie. W zamian pracodawcy oferują konkurencyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie na dłuższy czas.

Gdzie szukać legalnych ofert pracy w Niemczech?

Poza zwróceniem uwagi na dostępne stanowiska i wynagrodzenie, trzeba przyjrzeć się oferowanej formie zatrudnienia, gwarancji godzin (najlepiej w wymiarze pełnego etatu) oraz możliwości zakwaterowania. To kluczowe elementy, które są istotne dla każdej osoby planującej wyjazd za granicę w celach zarobkowych.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór oferty pracy opublikowanej przez agencję pracy tymczasowej. Agencje proponują zatrudnienie u sprawdzonych niemieckich pracodawców, gwarantują liczbę godzin i stawkę zgodnie z zapisami umowy. Często pomagają w organizacji zakwaterowania blisko miejsca pracy. Legalne agencje pracy posiadają wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (numer KRAZ). Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić opinie o agencji w Internecie.

Jak zapewnić sobie wyższe zarobki za pracę w Niemczech?

Decydując się na pracę za granicą, warto wiedzieć o możliwościach, które mogą korzystnie wpłynąć na wzrost wynagrodzenia. To przede wszystkim:

  • znajomość języka obcego (w tym przypadku języka niemieckiego),
  • skorzystanie z programu poleceń pracowniczych,
  • wybranie oferty pracy z możliwością wyrobienia nadgodzin.

Praca za granicą to wiele korzyści. Dobrze jednak przed wyborem konkretnej oferty sprawdzić wszystkie aspekty związane z zatrudnieniem i zakwaterowaniem, by uniknąć ewentualnych problemów.

Foto: Depositphotos, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik