Nie odebrałeś połączenia z Wyspy Wniebowstąpienia? Nie oddzwaniaj!

01-04-2019, 22:13

Zalewa nas kolejna fala połączeń z nieznanych zagranicznych numerów. Tym razem pochodzą z Wyspy Wniebowstąpienia. Próba oddzwonienia może zakończyć się wysokim rachunkiem!

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Połączenia telefoniczne z egzotycznymi krajami mogą być przyczyną wysokich rachunków od operatorów. Najbardziej „popularne” (albo kosztowne) są kontakty z numerami zaczynającymi się od +53 (Kuba), +675 (Papua-Nowa Gwinea), czy +225 (Wybrzeże Kości Słoniowej). Pojawiają się także nowe próby kontaktów, pochodzące z Wyspy Wniebowstąpienia położonej na Oceanie Atlantyckim, 1600 kilometrów od wybrzeży Afryki.

W ostatnim czasie jeden z pracowników firmy PROGET zauważył próbę kontaktu z tejże wyspy. Nie odebrał połączenia. Nawet, gdyby chciał to zrobić, nie miał szansy. Połączenia z Wyspy Wniebowstąpienia wykonywane są w taki sposób, aby posiadacz telefonu nie wiedział, że zostały one zerwane po sekundzie.

/pic/photo/oryginal/image2_1554149516.jpg

Zrzut ekranu połączenia przychodzącego z kierunkowym +247 (Wyspa Wniebowstąpienia)

Magdalena Gluch, junior product manager rozwiązania PROGET MDM w firmie DAGMA radzi, aby przed podjęciem decyzji o oddzwonieniu sprawdzać, czy numer kierunkowy nie jest podejrzany. Jeśli tego nie zweryfikujemy, możemy sporo stracić - od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Ekspert zauważa, że informacje o nieodebranych połączeniach z egzotycznych krajów mogą pojawiać się na wyświetlaczach firmowych telefonów. Ich posiadacze mogą oddzwaniać na nieznane numery, sądząc, że próbowali skontaktować się z nimi potencjalni klienci.

Takich sytuacji można uniknąć, wdrażając w firmach systemy, które umożliwiają kontrolę nad pracą służbowych telefonów. Magdalena Gluch poleca, aby ustalać tzw. reguły łączności,. Wtedy przedsiębiorca jest w stanie określić, które kraje wpisują się na listę tych, z których może odbierać i wykonywać połączenia. Dzięki wdrożeniu reguł znika zagrożenie związane z oddzwanianiem na numery pochodzące z „egzotycznych” numerów. Nawet jeśli pracownik oddzwoni na taki numer, aplikacja takie połączenie zablokuje.

Źródło: DAGMA ITSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.