Nie klikamy w reklamy w komórkach

14-09-2009, 07:26

Blisko dwukrotnie rzadziej klikają w reklamy użytkownicy internetu w telefonach komórkowych. To zła wiadomość dla reklamodawców.

Internauci używający do surfowania w sieci telefonów komórkowych znacznie rzadziej klikają w reklamy niż osoby korzystające w tym celu z komputerów - wynika z badań firmy Chitika przeprowadzonych na próbce 92 milionów osób. Współczynnik ten wyniósł odpowiednio 0,48% oraz 0,83%. Różnica jest więc blisko dwukrotna.

Łatwo to jednak można wytłumaczyć. Osoby używające do surfowania po internecie telefonów komórkowych to w zdecydowanej mierze posiadacze iPhone'ów - mają one 66-procentowy udział. Dla nich najważniejsze jest korzystanie z YouTube (jest do tego osobna aplikacja), szukanie drogi (osobna aplikacja z Google Maps) czy odbieranie poczty elektronicznej (także możliwe bez konieczności uruchamiania przeglądarki). Możliwości wyświetlania reklam są więc znacznie ograniczone. Dlatego też posiadacze telefonów firmy Apple mają najniższy współczynnik klikania w reklamy - 0,30%.

Wśród innych firm jest lepiej. Prym pod tym względem wiodą Palm (0,89%) oraz urządzenia sklasyfikowane w kategorii "inne" (0,93%). W ich wypadku wskaźniki te są wyższe niż średnia dla użytkowników internetu tradycyjnego.

Nie jest to dobra wiadomość dla reklamodawców. Ci liczyli bowiem, że wraz ze wzrostem liczby mobilnych internautów zyskają nowy kanał reklamowy. Okazuje się tymczasem, że o ile szybko rośnie liczba smartfonów, najlepiej nadających się do surfowania po sieci, o tyle jednak coraz bardziej widoczna jest dominacja firmy Apple. iPhone'y nie wydają się jednak najlepszym sposobem reklamowania swoich produktów i usług.

W jaki więc sposób wykorzystać rosnącą rzeszę mobilnych internautów? To pytanie nadal pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi. Możemy być jednak pewni, że obok tego grona osób nikt nie przejdzie obojętnie.


Następny artykuł » zamknij

Taobao - nowy rywal eBay?

Źródło: Chitika
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag smartphonetag reklama mobilnatag iPhone
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930