Nie daj się oszukać: Timeline na Facebooku nie da się wyłączyć

29-05-2012, 18:01

Przestępcy coraz chętniej wykorzystują niechęć do układu Timeline (Oś Czasu) na Facebooku - zauważa firma Sophos zajmująca się bezpieczeństwem w sieci. Wielu internautów wciąż jednak wierzy, że nowe rozwiązanie Facebooka można wyłączyć.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Już na początku roku serwis Inside Facebook zauważył, że nowy układ Timeline cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko samych użytkowników, ale również cyberprzestępców. Wielu internautów próbujących wyłączyć widok nie zastanawia się zbyt długo przed kliknięciem w instrukcje przedstawione w sieci.

Czytaj także: Facebook wycofuje się ze wspierania IE7

Jak zauważa teraz firma Sophos, ataków tego typu przybywa, a prawdopodobnie ich liczba będzie wzrastała po tym, jak Facebook zdecyduje się aktywować nowy widok domyślnie dla wszystkich użytkowników. Redaktorzy strony opisują np. nowego wirusa mającego pochodzić z Turcji, który zachęca internautów do instalacji rozszerzenia usuwającego widok Timeline.

Narzędzie nazwane po prostu "Timeline Remove" rozpowszechnia się dzięki wiadomościom e-mail, gdzie duży zielony przycisk zachęcający do "pozbycia się Osi Czasu" kieruje internautów na złośliwą witrynę. Tam również jesteśmy prowadzeni krok po kroku, aż do instrukcji tłumaczonej na język angielski prawdopodobnie przy pomocy jednego z internetowych tłumaczy.

O ile w tym przypadku całość najprawdopodobniej kończy się wyłącznie na wyświetlaniu użytkownikom niechcianych reklam, inne dodatki do przeglądarek mogą przechwytywać wpisywane słowa, a tym samym wejść w posiadanie np. haseł wprowadzanych do różnego rodzaju usług.

Czytaj także: Oś czasu na Facebooku dla każdego i mobilnie


Źródło: Sophos


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.