Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nie daj się oszukać: Timeline na Facebooku nie da się wyłączyć

29-05-2012, 18:01

Przestępcy coraz chętniej wykorzystują niechęć do układu Timeline (Oś Czasu) na Facebooku - zauważa firma Sophos zajmująca się bezpieczeństwem w sieci. Wielu internautów wciąż jednak wierzy, że nowe rozwiązanie Facebooka można wyłączyć.

Już na początku roku serwis Inside Facebook zauważył, że nowy układ Timeline cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko samych użytkowników, ale również cyberprzestępców. Wielu internautów próbujących wyłączyć widok nie zastanawia się zbyt długo przed kliknięciem w instrukcje przedstawione w sieci.

Czytaj także: Facebook wycofuje się ze wspierania IE7

Jak zauważa teraz firma Sophos, ataków tego typu przybywa, a prawdopodobnie ich liczba będzie wzrastała po tym, jak Facebook zdecyduje się aktywować nowy widok domyślnie dla wszystkich użytkowników. Redaktorzy strony opisują np. nowego wirusa mającego pochodzić z Turcji, który zachęca internautów do instalacji rozszerzenia usuwającego widok Timeline.

Narzędzie nazwane po prostu "Timeline Remove" rozpowszechnia się dzięki wiadomościom e-mail, gdzie duży zielony przycisk zachęcający do "pozbycia się Osi Czasu" kieruje internautów na złośliwą witrynę. Tam również jesteśmy prowadzeni krok po kroku, aż do instrukcji tłumaczonej na język angielski prawdopodobnie przy pomocy jednego z internetowych tłumaczy.

O ile w tym przypadku całość najprawdopodobniej kończy się wyłącznie na wyświetlaniu użytkownikom niechcianych reklam, inne dodatki do przeglądarek mogą przechwytywać wpisywane słowa, a tym samym wejść w posiadanie np. haseł wprowadzanych do różnego rodzaju usług.

Czytaj także: Oś czasu na Facebooku dla każdego i mobilnie


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Sophos



Ostatnie artykuły:





fot. Freepik