Nie bierz polisy w ciemno

26-06-2019, 22:03

Osoba kupująca ubezpieczenie, jeśli poszukuje jedynie najtańszych ofert, nie ma łatwego zadania. Porównywanie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych jest czasochłonne i wiąże się z koniecznością odwiedzenia kilku serwisów internetowych oraz wielokrotnym wprowadzaniem podobnych danych. Pomóc tu może darmowa porównywarka ubezpieczeń.

Wybór polisy może mieć ogromny wpływ na przyszłość, ale znalezienie odpowiedniej nie musi wcale trwać długo. Dzięki porównywarce ubezpieczeń, klient może otrzymać ofertę dostosowaną do jego oczekiwań w zaledwie kilkanaście minut. Zamiast samodzielnego i mozolnego wertowania ofert, można w szybki sposób uzyskać gotową propozycję ubezpieczenia. 

Jak działa porównywarka?

Po wypełnieniu niezbędnych pól formularza porównywarka przedstawia propozycje. Kalkulator ubezpieczeń pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na składce, a przy tym nie tracić czasu na przeglądanie z osobna polis, w których łatwo się pogubić. Warto pamiętać, że multiagent jest w stanie przedstawić jedynie kilka propozycji ubezpieczenia. Porównywarki ubezpieczeń pozwalają zestawić setki polis, żeby na końcu wybrać najlepszą. 

Przyszłość

Czy zatem porównywarki internetowe staną się ważnym elementem polskiego rynku ubezpieczeń? Wzrost świadomości konsumentów oraz wygoda korzystania z porównywarek internetowych sprawia, że klienci coraz chętniej szukają lepszych ofert i częściej zmieniają ubezpieczycieli. W przyszłości zwiększona przejrzystość cen spowoduje, że firmy ubezpieczeniowe będą zmuszone poszukiwać innych sposobów wyróżnienia swojej oferty na tle konkurencji.

Jak wynika z badania Deloitte, 58% badanych nie kupiłoby polisy nieznanej im firmy. Rozpoznawalność marki ubezpieczyciela dalej odgrywa istotną rolę podczas wyboru najlepszej oferty. 

Źródło: ocenapolis.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31