Nie będzie nowego iPada w Plusie

10-03-2012, 13:33

Wszystko wskazuje na to, że najnowszy tablet Apple, nowy iPad, nie będzie dostępny w ofercie Plusa.

Nowy iPad został zaprezentowany w minioną środę w Nowym Jorku. Urządzenie posiada m.in. ekran o wysokiej rozdzielczości Retina i czterordzeniowy procesor graficzny. Tablet do sprzedaży w USA ma trafić 16 marca, a 23 marca ma pojawić się w Polsce. Dziennikowi Internautów udało się już potwierdzić, że tego dnia nowy iPad będzie dostępny w ofercie Orange.

W Polsce oficjalnymi dystrybutorami urządzeń mobilnych Apple są Orange i T-Mobile, choć ten ostatni tym razem ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza, że wprowadzi nowego iPada do swojej oferty. Inni operatorzy także mogliby wprowadzić tablet Apple do sprzedaży, jednak wiązałoby się to z dużo mniej korzystnymi warunkami dla klientów.

Czytaj też: Nvidia powątpiewa w szybkość nowego iPada

Nowy iPad został wyposażony w moduł LTE (do 72 Mbps), jednak ze specyfikacji technicznej urządzenia wynika, że będzie on działał tylko na terenie USA. Częstotliwości LTE w USA są inne niż te, na których technologia ta jest dostępna w Polsce. W USA jest to 700 MHz, a nasze LTE jest na 1800 MHz, a nikt inny w Polsce, oprócz Plusa i Cyfrowego Polsatu, nie oferuje usług w tej technologii.

Gdy pojawił się nowy iPad z technologią LTE, to właśnie Plus mógł być brany pod uwagę jako główne źródło dystrybucji tabletu Apple.

- Polkomtel SA nie ma podpisanej umowy z firmą Apple na dystrybucję jej sprzętu na terenie Polski. Najnowszy model iPada będzie zresztą w Europie dystrybuowany pewnie w wersji bez LTE - tłumaczy Dziennikowi Internautów przedstawiciel Plusa, Arkadiusz Majewski.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy