Nexus Tablet już w tym tygodniu. Co jest jego największą zaletą?

27-06-2012, 14:26

Wyczekiwany od wielu miesięcy tablet wyszukiwarkowego giganta, zaprezentowany zostanie już w tym tygodniu na konferencji Google I/O - informuje Bloomberg.

Według serwisu Bloomberg swój pierwszy tablet firma Google stworzy przy współpracy z Asusem. Urządzenie ma promować nowego Androida 4.0, a w przyszłości również kolejną wersję mobilnego systemu.

Choć oficjalna specyfikacja urządzenia nie jest znana, według Gizmodo Australia tablet ma oferować 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280x800 pikseli, a także 4-rdzeniowy procesor Tegra 3 taktowany zegarem 1,2 GHz. Sprzęt będzie wyposażony również w 12-rdzeniowy układ graficzny GeForce i 1 GB pamięci operacyjnej.

Główny konkurent? Amazon.

Jedną z największych zalet tabletu od firmy Google ma być jego niska cena: zaledwie 199 dolarów. Głównym konkurentem będzie Amazon - przyznaje jeden z szefów Asusa w rozmowie z agencją Reuters. - Kindle Fire bazuje na platformie mobilnej firmy Google, jednak w własnymi usługami, więc wyszukiwarkowy gigant musiał również udostępnić swoje własne urządzenie.

Liczy się ekosystem

W odróżnieniu od firmy Apple czy Samsunga, głównym celem firmy Google nie jest zarabianie na swoich urządzeniach. Amerykański koncern stara się jednak, by jego ekosystem był jak najatrakcyjniejszy dla internautów, co zagwarantuje mu możliwość m.in. zbierania informacji za pośrednictwem swoich narzędzi mobilnych czy oferowania w nich reklam kontekstowych.

Warto też zauważyć, że Amazon nie przyglądał się budowie konkurencyjnego tabletu z założonymi rękami. Kilkanaście dni temu serwis Digitimes donosił, że amerykański gigant handlu internetowego może obniżyć ceny urządzeń Kindle Fire do nawet 149 dolarów.

Czytaj także: Kindle Fire będzie jeszcze tańszy


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy