NetSprint.pl i WP.pl łączą siły i przyśpieszają

24-06-2008, 11:50

Polska wyszukiwarka NetSprint.pl oraz portal Wirtualna Polska połączyły swoje platformy sprzętowe. W wyniku tej operacji internauci będą mają zyskać możliwość przeszukiwania znacznie większej bazy polskich dokumentów, a właściciele serwisów będą mogli łatwiej pozycjonować swoje strony.

Wirtualna Polska współpracuje z firmą NetSprint od 2002 roku. Mimo stosowania tej samej technologii wyszukiwawczej firmy utrzymywały dotąd oddzielne platformy sprzętowe oraz stosowały różne algorytmy wpływające na pozycję stron w wynikach wyszukiwania. Efektem zacieśnienia współpracy przez partnerów jest ujednolicenie wyników szukania w portalu WP.pl z tymi znajdującymi się w serwisie Netsprint.pl.

Dzięki połączonej mocy obliczeniowej serwerów użytkownicy mają otrzymywać bardziej trafne i bardziej aktualne wyniki wyszukiwania, a zbieranie i indeksowanie dokumentów ma przebiegać znacznie szybciej. Ponadto operacja stworzenia wspólnej instancji pozwoliła uzyskać podstawę do znacznego powiększenia liczby indeksowanych dokumentów. NetSprint oraz WP.pl zakładają, że do końca roku 2008 wzrośnie ona o około 300%.

Wspólna platforma sprzętowa oznacza również ułatwienia dla właścicieli stron WWW, zwłaszcza w obszarze optymalizacji pozycji ich serwisów w wynikach wyszukiwania. Wszelkie efekty związane z pozycjonowaniem w jednej wyszukiwarce, automatycznie staną się widoczne w drugiej. Skróci się także czas od momentu zgłoszenia strony do jej pojawienia się w wynikach.

Połączenie platform pozwoli również zwiększyć skuteczność zwalczania spamu. Ujednolicone zostały algorytmy i procedury automatycznego wykrywania tego typu dokumentów. Ponadto strony zgłoszone jako spam przez użytkowników którejkolwiek z wyszukiwarek, będą weryfikowane pod kątem zgodności z regulaminem i w przypadku jego naruszenia traktowane zgodnie z uzgodnioną polityką obu firm.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: NetSprint
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyszukiwarkitag Wirtualna Polskatag NetSprint.pl
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy