Netia: pół miliona gospodarstw w zasięgu światłowodów do końca roku

28-04-2011, 22:48

W ciągu kilku miesięcy Netia chce, aby 500 tys. lokali miało dostęp do technologii, która oferuje dostęp do internetu do 100 Mb/s i telewizję HD.

Netia ma ustaloną strategię rozwoju infrastruktury do 2020 roku. Jednak już teraz, do końca 2011 roku w zasięgu NGA ma być 500 tys. gospodarstw domowych, a rok później – do końca 2012 – już 850 tys. Firma ze względu na konkurencję nie zdradza jeszcze miejscowości, w których zmodernizuje swoje sieci pod kątem światłowodów.

>> Czytaj też: Światłowody Dialogu w Warszawie

Sonda
Czy jesteś już w zasięgu światłowodów?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
wyniki  komentarze

W sieci Netii promowana prędkość dostępu do internetu z wykorzystaniem VDSL2 (NGA) to do 50 Mb/s. Natomiast oferta w sieci ethernetowej (firma Internetia z Grupy Netia) oferuje dostęp do 100 Mb/s. Do tego klienci mogą korzystać z telewizji cyfrowej w jakości HD.

Netia wprowadziła NGA w grudniu ubiegłego roku. Od tamtej pory firma sukcesywnie modernizuje sieć do tego standardu. W lutym br. z jej oferty mogli skorzystać mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości w całej Polsce.

>> Czytaj też: Dialog: ruszają testy internetu 1 Gbps

Nie tylko Netia planuje zamianę miedzianych linii na światłowody. Telekomunikacja Polska zapowiada bowiem, że chciałaby skończyć z budową sieci opartej na liniach miedzianych i inwestować już tylko w światłowody, o czym pisaliśmy kilka dni temu w Dzienniku Internautów.


Źródło: Netia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy