Netflix: 400 nowych miejsc pracy i dwa nowe seriale europejskie

16-05-2017, 07:33

Netflix zapowiedział utworzenie 400 miejsc pracy w nowym centrum obsługi klientów europejskich, które w ubiegłym tygodniu rozpoczęło działalność w Amsterdamie. Zwiększenie zatrudnienia idzie w parze z inwestowaniem w nowe produkcje na rynku europejskim. W 2017 roku Netflix ogłosi co najmniej 6 takich premier.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Centrum będzie zapewniało wsparcie dla klientów z 11 krajów Europy, a konkretnie z Danii, Belgii, Finlandii, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Rumunii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W tej chwili pracuje w nim wielojęzyczny zespół składający się ze 170 pracowników. Jednak do końca 2017 r. liczba ta wzrośnie do 345, a do końca 2018 r. zespół będzie liczył ponad 400 osób.

W Amsterdamie mieści się także rozbudowana niedawno siedziba spółki na region EMEA (Europę, Bliski Wschód i Afrykę), w której od rozpoczęcia działalności w 2016 r. dwukrotnie zwiększono poziom zatrudnienia. Pracuje tu ponad 120 osób z 18 krajów, a działalność Netflix EMEA obejmuje obszary takie jak rozwój biznesu, marketing, PR, politykę publiczną oraz działy korporacyjne, takie jak finanse, obsługa prawna czy działalność rekrutacyjna.

Stałe zwiększanie liczby zatrudnionych w Europie idzie w parze ze wzrostem inwestycji spółki w produkcję europejską (licencjonowaną, Originals oraz koprodukcje). W zeszłym miesiącu, w dniu światowej premiery pierwszego serialu Netflix wyprodukowanego w Hiszpanii, Las Chicas del Cable, spółka potwierdziła planowaną produkcję co najmniej 6 nowych projektów europejskich do końca 2017r. Pierwszy z nich, zatytułowany Dogs of Berlin, ogłoszono 28 kwietnia. Scenariusz, produkcja i zdjęcia będą realizowane w Niemczech, a premiera serialu odbędzie się w 2018 r. Kolejna nowa produkcja powstanie we Francji i będzie nosić tytuł Osmosis, a początek prac na serialem zaplanowano na 2018 r.

Od momentu debiutu na rynkach europejskich w 2012 r. Netflix przeznaczył kwotę ponad 1,75 mld USD na produkcje europejskie. Do dziś ma na swoim koncie ma ponad 90 własnych produkcji, które znajdują się na różnych etapach realizacji.


Źródło: Netflix


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag wideotag streamingtag serialetag pracatag Netflixtag Amsterdam
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.