Netcamp o technologiach mobilnych

20-09-2014, 09:38

Fundacja Netcamp zaprasza w czwartek 25 września o godz. 18 na kolejne inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Tym razem tematem będą technologie mobilne. Opowiemy o skalowalności i optymalizacji aplikacji oraz pokażemy, jak działają inteligentne systemy nawigacji.

Netcamp

1. Jak obsłużyć 100 tys. użytkowników? Skalowalność i optymalizacja rozwiązań serwerowych - Piotr Górzyński, REC Global

Z jakimi problemami zmagają się programiści rozwiązań serwerowych obsługujących m.in. aplikacje mobilne? Czym właściwie jest skalowalność? I jakie niesie za sobą koszty? Gdzie szukać sposobów na poprawę wydajności i ile można zyskać na optymalizacji po stronie serwera i klienta?

2. Jak inteligentny system nawigacji wykorzystuje dane o ruchu drogowym? - Maciej Chmielowski, Mobica

Wykorzystanie informacji o ruchu drogowym we współczesnych inteligentnych systemach nawigacyjnych staje się standardem. Oprócz wizualizacji takich danych na mapie systemy te potrafią również korygować trasy tak, by prowadzić użytkowników do celu w optymalnym czasie. W jaki sposób takie dane docierają do systemów nawigacyjnych? Skąd pochodzą? Jakie inne możliwości daje nam gromadzenie takich informacji? 

3. TBA

Spotkanie Netcamp odbędzie się w klubie Hormon Cafe (ul. Monte Cassino 6). Głównym sponsorem spotkania jest firma REC Global, partnerem została Mobica, a mecenasem jest Miasto Szczecin. Po prezentacjach zapraszamy na branżowe rozmowy przy piwie i afterparty. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja na stronie www.netcamp.pl. Planowana jest również transmisja online ze spotkania na kanale YouTube Netcampa, gdzie dostępne są też inspirujące nagrania z poprzednich wydarzeń.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy