Neostrada przyspieszy do 80 Mbps w drugiej połowie 2011 r.

Michał Fura 22-04-2011, 19:41

W pierwszym kwartale Telekomunikacji Polskiej nie udało się zatrzymać spadku liczby użytkowników Neostrady. Maciej Witucki, prezes Grupy TP, dał wczoraj słowo: w drugim półroczu spółka zanotuje „widoczny wzrost” sprzedaży szerokopasmowego internetu. Magnesem ma być usługa w sieci VDSL2.

Dzięki niej TP oferować będzie internet o szybkości 40–80 Mb/s razem z nową ofertą telewizyjną dostarczaną w ramach umowy z platformą n. Spółka zacznie oferować te usługi w tym kwartale.

Obietnica Macieja Wituckiego to reakcja na zastrzeżenia analityków, według których w I kwartale TP ponownie pokazała spadek liczby klientów Neostrady. Ubyło ich 6 tys. i to mimo że spółka obniżyła ceny usługi.

– Neostrada jest najsilniej atakowana przez konkurencję. Poza tym I kwartał nie jest najlepszym okresem sprzedaży – tłumaczył Maciej Witucki. Dodał, że firma skupi się na silnym wspieraniu sprzedaży szerokopasmowego internetu dopiero w drugim półroczu.

Szef TP tłumaczył też wczoraj, że przecenione w ubiegłym roku pakiety o prędkościach 6, 10 i 20 Mb/s stanowią dziś już 40 proc. nowych aktywacji.

Więcej w Gazecie Prawnej w artykule pt. TP obiecuje wzrost sprzedaży internetu

Michał Fura

gazetaprawna.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy