Neostrada 40 Mb/s testowana przez TP

14-12-2010, 13:53

Klienci Telekomunikacji Polskiej będą mogli testowo korzystać z internetu o prędkości 40 Mb/s w technologii VDSL2. TP zbada stabilność usługi i zadowolenie użytkowników. Pozytywne wyniki pozwolą na wprowadzenie usługi do oferty komercyjnej w 2011 roku.

TP zaproponuje testowanie internetu 40 Mb/s klientom, którzy korzystają już z neostrady. Test jest darmowy - nie wiąże się z dodatkowymi opłatami za podniesioną prędkość.

W pierwszej fazie doradcy z TP będą się kontaktować z wybranymi klientami, by zaprosić ich do testów. TP nie wyklucza, że w kolejnym etapie stworzy dla klientów możliwość zgłaszania się do udziału w teście.

Technologia VDSL2 umożliwia połączenie istniejącej już instalacji miedzianej w domach i mieszkaniach z siecią światłowodową znajdującą się na zewnątrz. Dzięki temu możliwe jest zaoferowanie bardzo szybkiego internetu na szeroką skalę, w bardzo krótkim czasie ze względu na możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury.

To kolejny test technologii VDSL2 realizowany przez TP. W maju i czerwcu tego roku z bardzo szybkiego internetu oraz telewizji IPTV w nowej technologii korzystało ponad 100 studentów Politechniki Warszawskiej. To pozwoliło zweryfikować możliwości tej technologii w realnych warunkach, przy dużym obciążeniu sieci.

>>> Czytaj: Dialog: ruszają testy internetu 1 Gbps


Następny artykuł » zamknij

Francja ostrzega Google'a

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag VDSL2tag TPtag szerokopasmowy internettag neostradatag IPTV
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy