Nawet śmierć nie chroni przed RIAA

16-08-2006, 10:51

Już samo żądanie niebotycznych odszkodowań od użytkowników P2P jest kontrowersyjne. RIAA udowodniła jednak, że w razie śmierci osoby oskarżonej może żądać pieniędzy od dzieci oskarżonego i wykazuje się przy tym dość nietypową "wyrozumiałością".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kiedy Larry Scantlebury został oskarżony o piractwo, jego sprawa nie stała się głośna, ponieważ była już jedną z wielu podobnych spraw wytaczanych przeciwko użytkownikom indywidualnym.

Do prawdziwie nieprzyzwoitego czynu ze strony RIAA doszło jednak kiedy pozwany zmarł. Prawnicy organizacji na wieść o jego śmierci postanowili "wielkodusznie" przełożyć termin procesu, w którym będą żądać pieniędzy od jego spadkobierców. Ten "wspaniały" gest wynikał z przekonania, że procesowanie się z ludźmi w żałobie byłoby "niestosowne".

Wszystkie terminy związane ze sprawą zostały przełożone o 60 dni. Potem rodzina zmarłego stanie przed sądem i będzie zmuszona bronić sie przed prawnikami RIAA.

Prawnik, który podpisał się pod oświadczeniem RIAA w sprawie Larry'ego Scantlebury to Matthew E. Krichbaum, który dał się już poznać od złej strony w innych procesach przemysłu muzycznego przeciwko użytkownikom indywidualnym. Krichbaum z reguły żądał wygórowanych odszkodowań, przeszkadzał w składaniu zeznań i próbował wkładać świadkom w usta słowa, których nie chcieliby powiedzieć.

Czytelnikom przypominamy, że w RIAA zrzeszone są, m.in.: Warner Bros. Records, Sony BMG Music Entertainment, UMG Recordings, BMG Music, Arista Records LLC, Capitol Records, Inc., Atlantic Recording Corporatio, Walt Disney Records i inni...

AKTUALIZACJA

Dopiero wczoraj, po bardzo wielu niepochlebnych komentarzach w prasie i na blogach, RIAA zdecydowała się na odstąpienie od roszczeń względem rodziny zmarłego.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.