NaviExpert z JakDojade: Komunikacja miejska w nawigacji satelitarnej

10-09-2010, 15:39

9 września NaviExpert zaprezentował nową wersję aplikacji NaviExpert 6.0. Wyposażono ją w nawigację środkami komunikacji miejskiej. Dodatkowo użytkownicy NaviExpert będą mogli korzystać z nawigacji pieszej, lokalizacji położenia na bazie sieci komórkowej oraz możliwości oszacowania ilości spalanego paliwa na wyznaczonej trasie przejazdu samochodem.

Od 9 września użytkownicy NaviExpert są wspomagani przez nawigację nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w trakcie korzystania ze środków komunikacji miejskiej czy przemieszczania się pieszo. To efekt współpracy producenta NaviExpert z serwisem jakdojade.pl.

Po zakończonej podróży NaviExpert 6.0 będzie pomagał użytkownikom w znalezieniu najciekawszych miejsc (POI) oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych. Korzystanie ze wszystkich funkcji nawigacji ułatwi nowy, bardziej czytelny i prostszy w obsłudze interfejs.

- Posiadacze osobistych aplikacji nawigacyjnych oczekują od nich pełnej funkcjonalności i niezawodności w każdej sytuacji. Stąd wprowadzenie do naszej aplikacji funkcji, które umożliwiają korzystanie z nawigacji przez osoby poruszające się środkami komunikacji miejskiej czy pieszo. Ponadto NaviExpert jako wielofunkcyjna aplikacja osobista daje swoim użytkownikom możliwość zaplanowania nie tylko swojej podróży, ale i czasu wolnego dzięki bogatej bazie POI - mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert.

>> Czytaj też: Telefony Nokii poinformują, co i gdzie jest grane

Sonda
Używasz nawigacji w telefonie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Dzięki pozyskaniu przez NaviExpert danych z serwisu jakdojade.pl osoby posiadające na swoich telefonach najnowszą wersję aplikacji NaviExpert będą mogły zaplanować i śledzić trasę przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Otrzymają zatem szczegółowy, tekstowy plan podróży obejmujący numery linii autobusowych, tramwajowych, kolejek podmiejskich, liczbę przystanków, przesiadek i cenę biletów wraz z wyznaczoną trasą przejazdu na mapie. 

Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Wraz z rozwojem serwisu jakdojade.pl usługa będzie się rozszerzać o kolejne miasta w Polsce.

Posiadacze nawigacji NaviExpert zostaną dodatkowo wyposażeni w nawigację pieszą. Zaproponuje ona najkrótszą trasę do wybranego przez użytkownika punktu docelowego i precyzyjnie do niego doprowadzi. W trakcie pokonywania wyznaczonej trasy cały czas będzie można śledzić położenie na mapie i odległość, jaka pozostała do celu pieszej wyprawy.

NaviExpert - komunikacja miejska
fot. - NaviExpert - komunikacja miejska
Warto dodać, że w NaviExpert znajduje się już baza ponad 260 tysięcy punktów POI, która umożliwia szybkie wyszukanie i dotarcie do interesujących użytkownika miejsc. Aplikacja dostarczy informacji nie tylko o hotelach, sklepach, restauracjach, bankomatach, ale również o klubach, koncertach czy imprezach sportowych. Osoby, które będą chciały spędzić czas wolny w sali kinowej, mogą za pomocą NaviExpert zlokalizować najbliższe kino i sprawdzić jego repertuar. Baza punktów POI jest dostarczana przez firmę Imagis i uzupełniana o informacje z takich serwisów internetowych, jak Gastronauci.pl, Eholiday.pl, Sybil.pl czy Coigdzie.pl.

NaviExpert 6.0, umożliwia ponadto dodatkową lokalizację położenia na bazie sieci komórkowej, dzięki temu użytkownik może wyszukiwać najbliższe adresy i punkty POI, otrzymać prezentację aktualnej przybliżonej pozycji na mapie czy nawet układać trasy z aktualnej pozycji bez sygnału GPS. Dodatkowa lokalizacja położenia na bazie sieci komórkowej pozwoli także kierowcom przygotować i wprowadzić trasy w aplikacji NaviExpert w budynkach i parkingach podziemnych, gdzie nie jest możliwe nawiązanie połączenia z satelitami nawigacyjnymi (do samej funkcji nawigowania potrzebny jest GPS). Sieć komórkowa pozwala na ustalenie pozycji przybliżonej z dokładnością do kilkuset metrów w mieście i kilku kilometrów poza miastem.

>> Czytaj też: Komórka pokaże, gdzie są korki

Dzięki funkcji szacowania spalania NaviExpert może również oszacować ilość spalanego paliwa na wyznaczonej trasie na podstawie informacji o rzeczywistych prędkościach jazdy pochodzących z danych Community Traffic Online. Ta funkcja to wstęp do wprowadzenia w kolejnej wersji aplikacji nowego typu trasy ECO umożliwiającej wytyczenie najbardziej ekonomicznego przejazdu.

Szczegóły na stronie naviexpert.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031