Nasza Klasa w Dzień Bezpiecznego Internetu (wideo)

PATRONAT MEDIALNY 09-02-2010, 13:25

Bezpieczeństwo Internautów to dla największego polskiego serwisu społecznościowego priorytet. W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, w zakładce "Bezpieczeństwo" NK, premierę ma film edukacyjny dla młodzieży i konto dla najmłodszych.

Głównym zadaniem zakładki "Bezpieczeństwo" jest promowanie wśród Użytkowników podstaw bezpiecznego korzystania z sieci i NK. W zakładce można znaleźć m.in.: porady dotyczące konkretnych problemów napotykanych w Internecie (np. cyberprzemoc, kradzież tożsamości, łamanie netykiety), materiały multimedialne prezentujące pożądane zachowania czy konkursy. Ze względu na konieczność poruszenia wielu tematów, zakładka została podzielona na kilka części dla: dzieci, młodzieży oraz rodziców i opiekunów.

Z myślą o najmłodszych stworzono postacie Sekuriona i Protekty. Są to superbohaterowie NK, którzy przestrzegają przed zagrożeniami i edukują poprzez zabawę (np. konkursy). Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, wystartowało ich oficjalne konto na Naszej Klasie. Sekurion i Protekta będą uczyć dzieci bezpiecznych zachowań. Najmłodsi mogą dodawać konto do znajomych i śledzić wpisy superbohaterów. Dzięki temu będą zawsze na bieżąco z nowościami w zakładce "Bezpieczeństwo".

>> czytaj także: Serwisy społecznościowe a bezpieczeństwo

Kolejną nowością, dostępną w zakładce Bezpieczeństwo od 9 lutego, jest film edukacyjny "Masz ochotę na fajną zabawę". Jest on skierowany do młodzieży. Jego celem jest przedstawienie konsekwencji nieodpowiedzialnych zachowań w sieci w przystępny sposób. W produkcji wystąpili uczniowie z gimnazjum nr 5 we Wrocławiu. Do powstania filmu przyczynił się również Sąd Administracyjny i Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Przy tworzeniu zakładki "Bezpieczeństwo", NK współpracuje m.in. z Policją i Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. GIODO prowadzi w zakładce własną sekcje, w której propaguje wiedzę o ochronie danych osobowych. Patronat medialny nad zakładką obejmuje Dziennik Internautów.

Oficjalne konto Sekuriona i Protekty
http://nasza-klasa.pl/sekurion_i_protekta

Film "Masz ochotę na fajną zabawę"


 


Następny artykuł » zamknij

Gametrade podwoił zasoby

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: