Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Naprawdę nowy sposób na realizację płatności

06-07-2018, 18:52

Użytkownicy urządzeń mobilnych będą mogli skorzystać z nowej funkcji, która pozwoli na realizację przelewów w komunikatorach (np. w wiadomościach) z poziomu klawiatury telefonu. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

Do aplikacji Moje ING mobile wprowadzono zupełnie nową funkcję – klawiaturę, która pozwala w szybki sposób realizować przelewy w komunikatorach z poziomu klawiatury telefonu, a wkrótce także pozwoli płacić za zakupy w internecie. 

Klawiatura pozwala przekazać pieniądze wprost na numer telefonu rozmówcy w trakcie rozmowy na komunikatorze lub w smsie, bez konieczności przechodzenia do aplikacji banku. Pieniądze natychmiast znajdą się na koncie rozmówcy.

Z Klawiatury na co dzień można korzystać jak z każdej innej klawiatury ekranowej – to co wyróżnia ją to będący zawsze pod ręką przycisk z logiem banku, który funkcję wprowadził. Po jego naciśnięciu użytkownik może wybrać jedną z dwóch opcji - „Przelew na telefon” - albo „Kod BLIK” (funkcja dostępna już wkrótce). Cały proces wykonywania transakcji odbywa się z poziomu klawiatury i wymaga jedynie zatwierdzenia kodem PIN (w przypadku płatności BLIK w aplikacji). 

Bank nie zbiera ani nie przekazuje nikomu danych lub treści wpisywanych przez użytkowników za pomocą klawiatury.

Źródło: ING Bank Śląski


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Więcej w tym temacie:    Ostatnie artykuły:

    fot. Petronas    fot. Sophos    fot. Freepik    fot. Freepik