Najwięksi wydawcy chcą sprzedawać e-prasę na eClicto

Michał Fura 03-02-2010, 09:55

Pierwsi wydawcy prasy negocjują warunki sprzedaży swoich gazet za pośrednictwem urządzenia eClicto kieleckiej firmy Kolporter. Oferta ma się pojawić już za kilka miesięcy.

Agora, Axel Springer Polska, INFOR PL i Murator rozmawiają z Kolporterem, jednym z czołowych firm dystrybucji prasy na polskim rynku, o współpracy przy sprzedaży e-prasy za pośrednictwem czytnika eClicto. Chcą, by ich oferta pojawiła się w kolejnych wersjach urządzenia, które będzie miało dostęp do internetu i pojawi się na rynku w tym roku. – Zainteresowanie jest ogromne, ale nie mogę mówić o szczegółach – mówi Maciej Topolski, rzecznik Kolportera.

>> czytaj też: eClicto - pierwsze polskie naruszenie GPL?

Według Zbigniewa Benbenka, przewodniczącego rady nadzorczej Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, właściciela wydawnictwa Murator, wydawcy m.in. Super Expressu, ostatecznie walkę o dystrybucję i udział w rynku wygrają gracze globalni – Amazon czy Apple.

>> czytaj też: W marcu iPad trafi do Europy

– eClicto ma szanse na swoje miejsce i też chcemy z nim współpracować. Zanim wejdą do nas globalni gracze, musimy już być na tym rynku obecni z wypracowanymi modelami biznesowymi i dostosowaną ofertą. Nie możemy popełnić błędu branży muzycznej, która przespała ten moment i dała sobie narzucić warunki jednego gracza firmy Apple – powiedział DGP Zbigniew Benbenek. Apple i jego sklep iTunes postawili na sprzedaż pojedynczych piosenek, co osłabiło sprzedaż albumów.

Wydawcy prasy nie wiedzą, jak sprzedaż pojedynczych artykułów wpłynie na produkt, jakim jest gazeta. – I gdzie tu będzie biznes. A dokładniej, czy wpływy ze sprzedaży w takiej formie zrekompensują wpływy np. ze sprzedaży egzemplarzowej – dodaje Maciej Hoffman, dyrektor Izby Wydawców Prasy.

>> czytaj też: eClicto - polski czytnik e-booków kupisz na raty

Więcej w Forsal.pl

Forsal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Kolportertag eClictotag e-prasatag czytniki
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031