Najnowszy Firefox kolejny raz zwiększa bezpieczeństwo

19-09-2007, 11:23

Mozilla zdecydowała się udostępnić najnowszą wersję swojej przeglądarki Firefox o symbolu 2.0.0.7 na dwa tygodnie przed planowaną datą wydania. Ma to związek z niedawno odkrytą luką bezpieczeństwa, pozwalającą na przejęcie kontroli nad przeglądarką i systemem ofiary.

Dziura dotyczy specjalnie spreparowanych plików obsługiwanych przez odtwarzacz Quick Time. Po uruchomieniu takiego pliku użytkownik narażony jest na instalację złośliwego oprogramowania (malware), kradzieży danych bądź wspomniane wcześniej przejęcie kontroli nad komputerem.

Wszystkim użytkownikom zalecamy jak najszybszą aktualizację przeglądarki Mozilli do najnowszej wersji. Osoby, które nie korzystają z mechanizmu automatycznych aktualizacji mogą ściągnąć Firefox 2.0.0.7 ze strony producenta lub działu Programy DI.

Warto zaznaczyć, że prócz ciągłego rozwoju Firefoksa, Fundacja Mozilla nie spoczywa na laurach. Planowane jest stworzenie odrębnej firmy rozwijającej wyłącznie oprogramowanie do obsługi kont e-mail. Więcej na ten temat w tekście Mozilla stawia na pocztę elektroniczną.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag dziury
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy