Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Najnowsza wersja OpenEdge ma ułatwiać programistom przyspieszenie procesu modyfikacji aplikacji

14-02-2024, 13:58

Dzięki nowym funkcjom, takim jak obsługa przyrostowych kompilacji, integracja mechanizmu OpenTelemetry i dynamiczne maskowanie danych, programiści mogą tworzyć niezawodne, bezpieczniejsze aplikacje biznesowe przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej wydajności - zapewnia producent platformy.

Progress, dostawca oprogramowania do tworzenia aplikacji i zarządzania infrastrukturą, zaprezentował najnowszą wersję 12.8 platformy Progress OpenEdge, która upraszcza dostarczanie aplikacji biznesowych o krytycznym znaczeniu.

progress logo

Jest to flagowe rozwiązanie Progress do tworzenia oprogramowania, z którego korzysta ponad 100 tys. klientów na całym świecie. Wykorzystując nowe funkcje i ulepszenia, przedsiębiorstwa mogą zoptymalizować swoje procesy rozwojowe, poprawić wydajność baz danych, zwiększyć bezpieczeństwo aplikacji i być na bieżąco ze zmieniającym się krajobrazem technologicznym.

Niezależnie od tego, czy jesteś programistą w języku ABL, poszukującym ulepszonych narzędzi zwiększających produktywność, administratorem bazy danych dążącym do usprawnienia zarządzania nią, czy też świadomym aspektów dotyczących bezpieczeństwa profesjonalistą oczekującym gwarancji ochrony krytycznych zasobów, OpenEdge 12.8 umożliwia tworzenie bezpiecznych, skalowalnych i zwinnych aplikacji biznesowych, wdrażanie ich oraz zarządzanie nimi - zapewnia John Ainsworth, Executive Vice President, General Manager, Application and Data Platform w firmie Progress.

Wersja 12.8 platformy Progress OpenEdge to według producenta:

Większa wydajność programistów

OpenEdge 12.8 zwiększa produktywność programistów tworzących w języku ABL (Advanced Business Language), dzięki wyposażeniu ich w narzędzia i funkcje usprawniające pracę.

  • Ulepszona obserwowalność z OpenEdge – W OpenEdge 12.8 zintegrowano potężne środowisko OpenTelemetry, wyposażone w funkcje udostępniające metryki operacyjne oraz informacje o pracy aplikacji. Metryki pomagają w zarządzaniu narzędziami stworzonymi w OpenEdge, natomiast dodatkowe informacje analityczne zapewniają programistom dogłębny wgląd w wydajność aplikacji w celu identyfikowania wąskich gardeł w kodzie i optymalizacji jego pracy.

  • Szybsze tworzenie kompilacji – Dzięki obsłudze przyrostowych kompilacji programiści mogą zmieniać swój kod i szybko przebudowywać tylko te części, których to dotyczy. Znacznie skraca to czas tworzenia nowych kompilacji, umożliwiając szybsze udostępnianie kolejnych iteracji, co przekłada się na przyspieszanie cykli rozwoju.

Integracja i zarządzanie

Obecne w OpenEdge 12.8 ulepszone funkcje monitorowania i administracji upraszczają proces integracji aplikacji i zarządzania środowiskiem.

  • Przesyłanie wiadomości w czasie rzeczywistym i strumieniowanie za pomocą Apache Kafka – Dzięki integracji z platformą Kafka firmy mogą wykorzystywać OpenEdge do rozbudowy swoich aplikacji o mechanizmy strumieniowania informacji o zdarzeniach oraz integrację danych w celu przekazywania ich w czasie rzeczywistym.

  • OpenEdge Command Center (OECC) – Jest to nowoczesne, gotowe do pracy w chmurze narzędzie i interfejsy API, które upraszczają zarządzanie aplikacjami stworzonymi w OpenEdge. OECC zapewnia scentralizowane monitorowanie, administrowanie oraz diagnostykę poprzez integrację popularnych narzędzi do zarządzania wydajnością aplikacji (Application Performance Management, APM), które prawdopodobnie znajdują się już w środowisku użytkowników.

  • Zarządzanie bazą danych w trybie online – Nowa wersja zawiera różne ulepszenia dotyczące baz danych, które umożliwiają wykonywanie większej liczby zadań administracyjnych w trybie online, eliminując potrzebę przestojów podczas prac konserwacyjnych. Zapewnia również szereg usprawnień wydajności, zwłaszcza w obszarach skanowania i naprawy bazy danych, a także tworzenia kopii zapasowych oraz przywracania do stanu sprzed awarii.

Ochrona aplikacji i danych

W OpenEdge 12.8 wprowadzono kilka funkcji wzmacniających bezpieczeństwo aplikacji i pomagających chronić krytyczne dane.

  • Zgodność z regulacjami prawnymi dotyczącymi danych dzięki dynamicznemu maskowaniu danych (Dynamic Data Masking, DDM) – Administratorzy bezpieczeństwa lub baz danych, który muszą zapewnić zgodność z wymogami prawnymi dotyczącymi prywatności (takimi jak RODO lub HIPAA) oraz zagwarantować integralność danych w aplikacjach biznesowych stworzonych w OpenEdge, mogą skorzystać z funkcji DDM ułatwiającej wdrożenie mechanizmów maskowania wrażliwych danych w czasie ich przetwarzania, w uzależnieniu od uprawnień dla roli konkretnego użytkownika.

  • Obsługa sprzętowych modułów bezpieczeństwa (Hardware Security Modules, HSM) – OpenEdge 12.8 obsługuje moduły HSM, które pomagają stworzyć bezpieczniejsze środowisko dla operacji szyfrowania, co ułatwia ochronę wrażliwych danych i zapewnia zgodność z rygorystycznymi standardami bezpieczeństwa.

  • Obsługa protokołu Transport Layer Security (TLS) 1.3 – OpenEdge 12.8 jest zgodny z OpenSSL 3.1, najnowszą wersją bazującej na otwartym źródle biblioteki kryptograficznej, która obsługuje protokół TLS 1.3. Pomaga to zapewnić niezawodnie funkcjonujące mechanizmy bezpieczeństwa, algorytmy szyfrowania oraz integralność danych w aplikacjach OpenEdge.

Nowa wersja platformy aplikacyjnej OpenEdge 12.8 jest już dostępna. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:
fot. DALL-E
fot. DALL-Efot. DALL-E