Najlepsze banki w Polsce. Wyniki rankingu 2018

26-04-2018, 18:18

Znamy laureatów 9. edycji rankingu Złoty Bankier – projektu badawczego dotyczącego poziomu obsługi bankowej, jakości produktów, komunikacji reklamowej i w social media oraz społecznego zaangażowania banków. W tym roku uwzględniono nową kategorię - fintech.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Projekt objął 18 banków oraz 17 fintechów i dotyczył nie tylko obsługi w placówkach, ale również użyteczności kanałów elektronicznych oraz jakości serwisu posprzedażowego w internecie, mobile i call center. Zdobywcą tytułu Złoty Bank w tej edycji rankingu został Raiffeisen Bank. Wśród fintechów najlepszymi okazały się Przelewy24 oraz InternetowyKantor.pl.

Internauci wraz z komisją ekspercką wyłonili zwycięzców w kategoriach: Najlepszy spot reklamowy, Bank wrażliwy społecznie i Social media. W tych kategoriach aż dwie nagrody (Bank wrażliwy społecznie, Social media) zdobył mBank. Najlepszą reklamę zaprezentował natomiast ING Bank Śląski.

Wybierz najlepsze konto osobiste dla siebie. Skorzystaj z naszej porównywarki kont bankowych >>

Zespół ekspertów wyłonił zwycięzców w kategoriach produktowych na podstawie badania ofert banków w pierwszym kwartale 2018 roku. Statuetki otrzymali: Bank Millennium – za najlepsze konto osobiste, Citi Handlowy – za kredyt gotówkowy, PKO Bank Polski – za kredyt hipoteczny i Citi Handlowy – za najlepszą kartę kredytową. Statuetkę i tytuł Innowacja otrzymał również LeaseLink – za unikalną metodę płatności w postaci usługi leasingowej, która umożliwia przedsiębiorcom zapłatę za zakupy w sklepach online i offline.

Wybierz najlepsze konto firmowe - skorzystaj z wygodnej porównywarki >>

W ramach badania banki zostały również poddane audytowi bezpieczeństwa systemów bankowości internetowej i mobilnej. Eksperci cyberbezpieczeństwa z Securing oraz Obserwatorium.biz przeprowadzili testy zabezpieczeń i stabilności serwerów bankowych i na ich podstawie wyróżnili banki z najlepszymi praktykami z zakresu bezpieczeństwa. Wśród wyróżnionych znaleźli się: mBank, Bank Millennium i Getin Noble Bank. W analogicznej kategorii fintechowej wyróżnienia otrzymali: Internetowy Kantor i Kantor Walutowy Alior Banku.

Źródło: Bankier.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.